2008 yılı İlimizde proje üretme yılı olarak ilan edilmiştir

Vali Can Direkçi “2008 yılı İlimizde proje üretme yılı olarak ilan edilmiştir.” 

 
Vali Can Direkçi 2008 yılının İlimizde proje üretme yılı olarak ilan edildiğini belirterek, 2008 yılı içinde tüm kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütlerinin mutlaka uygulanabilir bir proje fikri oluşturarak, 2008 yılı içinde uygulamaya başlaması gerektiğini söyledi. 
Vali Can Direkçi Karabük’ün AB Hibe Fonlarından istenilen düzeyde yararlanamadığını belirterek, tüm kurum ve kuruluşlara proje üretme konusunda çağrıda bulundu. 

Vali Can Direkçi 10.01.2007 yılında hizmete giren Karabük Valiliği Proje Üretim ve Sinerji Merkezi’nin çalışmaları ile ilgili bilgiler vererek “Karabük Valiliği Proje Üretim ve Sinerji Merkezi 10.01.2007 tarihinde faaliyete başlamıştır. Proje Üretim ve Sinerji Merkezimize, İlimizin proje potansiyelini yükseltmek ve proje üretmek isteyen vatandaşlarımızın, sivil toplum örgütlerimizin, kamu kurum ve kuruluşlarımızın bu çalışmalarında yönlendirme ve bilgilendirme görevi verilmiştir. 

Ancak AB Hibe programları, Dünya Bankası Katkılı Programlar, ülkelerin konsoloslukları aracılığıyla desteklenen programlar, Dünya Çevre Örgütü programları gibi dış kaynaklı desteklerin yanında, çeşitli bakanlıkların açmış olduğu programlar, Sosyal Yardımlaşma Fonları, özel firmaların sosyal sorumluluk programları, ilimizin yerel kaynakları gibi iç ve dış kaynaklı programlara İlimizden bu güne kadar yeterli ilginin gösterilmediği sunulan ve desteklenen proje sayısından görülmektedir. Bu anlamda İlimizin yararlanabileceği birçok fırsat bulunduğu göz önüne alındığında, proje faaliyetleri ile çok sayıda sosyal, kültürel, sağlık, eğitim ve çevre sorununun giderilebileceği açıktır. 

Bu nedenle 2008 yılı İlimizde proje üretme yılı olarak ilan edilmiştir. Bu seferberlik anlayışı içerisinde proje merkezimizin daha etkili çalışabilmesi ve bu kaynaklardan daha çok faydalanabilmemiz için, vatandaşlarımızın, sivil toplum örgütlerimizin, kamu kurum ve kuruluşlarımızın aşağıda belirtilen hususlarda hassasiyet göstermesi gerekmektedir. 

– İlimiz veya bölgemiz için uygulanabileceği düşünülen tüm fikirlerin, Proje Üretim ve Sinerji Merkeziyle paylaşılması, 

– Proje Üretim ve Sinerji Merkezinin uyguladığı proje hazırlama eğitimlerine yeterli sayıda nitelikli personel desteği verilmesi, 

– İlimizdeki tüm kamu kurum ve kuruluşlarının, AB Hibe programları, Dünya Bankası katkılı programlar, ülkelerin konsoloslukları aracılığıyla desteklenen programlar, Dünya Çevre Örgütü programları gibi dış kaynaklı desteklerin yanında, çeşitli bakanlıkların açmış olduğu programlar, Sosyal Yardımlaşma Fonları, özel firmaların sosyal sorumluluk programları, ilimizin yerel kaynakları ve kurumların kendi bütçelerinden uyguladıkları projeleri yazım aşamasından, uygulama ve yaygınlaştırmaya kadar geçen tüm süreçte mutlaka Proje Üretim ve Sinerji Merkeziyle birlikte hareket ederek Proje Merkezinin fiilen proje içerisinde olmasının sağlanması, 

– Yukarda belirtilen Uluslararası ve Ulusal Projeler, Proje Üretim ve Sinerji Merkezinin resmi internet sitesi http://www.pusim.org internet adresinde yayınlanmaktadır. Sitenin düzenli olarak takip edilmesi, 

– Yapılacak tüm projelerde mutlaka yazılı ve sözlü Proje Merkezi ile irtibat kurularak merkezle birlikte değerlendirilerek projenin uygulanması ve kamuoyunun bilgilendirilmesi; 

– 2008 yılı içinde tüm kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütlerinin mutlaka uygulanabilir bir proje fikri oluşturarak 2008 yılı içinde uygulamaya başlaması, uygulanan projenin etkileri, faaliyet raporlarının Karabük Valiliği Proje Üretim ve Sinerji Merkezine ulaştırılması hususunda tüm kamu kurumlarımızdan gereğini, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlarımızdan bilgi edinmelerini ve ilgi göstermelerini bekliyoruz.” dedi. 

Haber Tarihi : 04.01.2008 
Haber Editörü : Karabük Valiliği Basın Bürosu 
Haber Kaynağı : Karabük Valiliği 

http://www.karabuk.gov.tr/newsdetail.asp?NewsID=244

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir