Bakırcılar Köyünde Kayıp Olan Teyzemiz Sağ Salim Bulundu

eflani-bakircilar-koyu-kayip-teyze


Geçtiğimiz Gün Bakırcılar Köyü, Karabacak Mahallesinde İkamet Eden Mustafa ve Zehra Kılavuz Çifti Mantar ve Isbıt Yaprağı Toplamak İçin Ormana Gittiler.

Isbıt Toplamaya Dalan Hemşerilerimiz Bir Süre Sonra Birbirlerini Kaybettiler. Mustafa Kılavuz Bir Süre Ormanda Eşini Aradıktan Sonra “Eve Dönmüştür” Umuduyla Köye Geri Döndü. Geri Döndüğünde Eşinin Gelmediği Görünce; Köy Muhtarı ve Jandarma’ya Haber Verdi. Eflani İlçe Jandarma Ekipleri, Köylülerin de Yardımıyla Yaşlı Teyzemizi Aramaya Koyuldu. Yukarıdaki Haritada da Gördüğünüz Gibi (A: Kutluören Sarıoğlu Mah. B: Bakırcılar Köyü Google Maps verilerine göre mavi ile belirtilen yol uzunluğu 6,7 km) Çok Geniş ve Ormanlık Alanda Teyzemizi Bulmak Kolay Olmadı. Arama Çalışmaları Kastamonu’ya Bağlı Köylerin Etrafını da Kapsayacak Şekilde Genişletildi.

Kutluören Köyü, Sarıoğlu Mahallesi Sakinleri Bugün (18 Mayıs) Sabah Saatlerinde Teyzemizin Köylerine Ulaştığını Haber Vermesiyle Herkes Rahat Bir Nefes Aldı. Arama Çalışmaları Bitirildi. Jandarma Ekiplerince Teyzemiz Eflani Sağlık Ocağına Götürülerek Sağlık Kontrolünden Geçirildi. Sağlık Durumunun İyi Olduğu Belirlendi.

Teyzemize Çooook Geçmiş Olsun. Allah Bizleri Korusun!

Haberi eflanihaber.net sitesinden okumak için tıklayınız

İşte Bakırcılar Köyü Çevresinden Orman Manzaraları;
Atak

Göktepe Dağları

Bakırcılar Köyü Eflani

Guz Çamlığı Eflani

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir