Eflanili Hemşerimiz Ak Parti’nin MKYK Üyesi Oldu.

Bugün gerçekleşen AK Parti 7. Olağan Kongresi’nde belirlenen Ak Parti’nin Merkez Karar ve Yönetim Kurulu’nda Eflani Gelicek Köyü’nden hemşerimiz Sevgi Yiğit’te yer aldı. 

Ankara’da gerçekleşen kongrede Ak Parti’nin yeni MKYK üyeleri belirlendi. Yeni listede 2 tane Karabüklü üye yer aldı. Bunların birisi Mehmet Ali Şahin’in oğlu Av. Cem Şahin olurken diğeri de Eflani, Gelicek Köylü Hemşerimiz Sevgi Yiğit oldu.

Eflani’den ve Eflanililerden kopuk olmayan, zaman zaman sosyal medya da Eflani’yi paylaşan Sevgi Yiğit’in Ak Parti’nin A Takımına seçilmiş olması Eflanililer arasında sevinçle karşılandı. Sosyal medya da bir çok hemşerimiz, parti başkanları, dernek başkanları kutlama mesajları yayınladılar.

Peki Sevgi Yiğit Kimdir?

1973 yılında Eflani’de doğdu. Fatih Kız Lisesi’nden mezun oldu. Lisans eğitimini 1997 yılında İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde tamamladı. Lisans eğitimine devam ederken profesyonel iş hayatına kanal 7 Basın ve Halkla İlişkiler Bölümü’nde başladı. Kanal 7’de başladığı kariyerini Medipol Eğitim ve Sağlık Grubu’nda sürdürdü. 1998 yılından bu yana Medipol Eğitim ve Sağlık Grubu’nda insan kaynakları müdürü olarak görev yapmaktadır.

İngilizce bilen Yiğit, 6 mayıs 2018’de yapılan İstanbul İl kongresinde, il yönetim kurulu üyeliğine seçilmiştir. Bir süre AK Parti’de İstanbul İl Başkan Yardımcısı & Tanıtım ve Medya Başkanı görevlerini yürütmüştür.

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir