Kaymakam Şenkon Eflani’nin 18 Köyünü Ziyaret Etti

İlçemiz Kaymakamı İbrahim ŞENKON köy gezileri programına sırası ile, DEMİRLİ, GÜNLÜCE, ÇUKURGELİK, OSMANLAR, ALACAT, GELİCEK, KARACAPINAR, ÇENGELLER, BEDİL, ADAY, ÇÖREKLİ, ÇAMYURT, ESENCİK, ÇAVUŞLU, ALPAGUT, KOCACIK, EMİRLER ve son olarak MÜFTÜLER Köylerimizi ziyaret ederek başladı.

Kaymakam İbrahim ŞENKON, Muhtar ve köy sakinlerinin köyleri ile ilgili sorun ve sıkıntıları hakkında bilgi alarak yerinde incelemelerde bulundu. Gidilen her köyümüzde sohbet esnalarında Dünya geneli yaşanan Koronavirüs salgının İlçemiz genelinde seyri ve alınan önlemler hakkında vatandaşlarımıza bilgi vererek alınan tetbirlere uyulmasını istedi.

Kaymakamımız İbrahim ŞENKON köy ve hane ziyaretleri sırasında, Devletimizin güçlü olduğunu, yatımların devam ettiği, 2004 yılında başlatılan KÖYDES ( Köylerin Alt Yapısını Destekleme Projesi) programları sayesinde köylerimizin ciddi yatırımlar aldığını, grup yollarına artık sıcak asfalt döküldüğünü, fosseptik ve kanalizasyon hizmetlerinin yapıldığını, içme suyu ile ilgili olarak son yıllarda mevsimsel kuraklık olduğunu, yatımların köy nüfus sayılarına göre yapıldığı ancak yaz aylarında ilçe dışından gelen hemşehrilerimizle beraber nüfusun arttığı, su proplemlerinin çoğaldığı bu itibarla; Muhtarlıklarımızın biran önce kollektör sistem uygulamasının faaliyete geçirip, içme suyunun bahçelerde kullanılmasının önüne geçilmesi gerektiğini belirtti. Köy yolu ağımızın 600 km olduğu,104 km sinin sathi kaplama ve BSK olup, geri kalan stabilize yollarımıza programlar ve imkanlarımız ölçüsünde malzemeli bakım yapıldığını söyledi.

Kaynak: Eflani Kaymakamlığı

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir