TOKİ Eflani’de Toplu Konut Yapacak

eflani-toki

Belediye Başkanımız İbrahim ERTUĞRUL, yaptığı açıklamada Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile işbirliği yapılarak sosyal konut yapımı için çalışmalarda son aşamaya gelindiğini ön talep toplamaya başlayacaklarını belirtti.

 

Başkan ERTUĞRUL ; “TOKİ – Belediye işbirliği ile ilçemizde sosyal konutlar yapacağız, bir yıldır bu konu üzerinde çalışıyoruz. Bilindiği gibi TOKİ, nüfusu 40.000 nin altında bulunan beldelerde ki konut ihtiyacının karşılanması için toplu konutlar yapmaktadır. TOKİ bu tür projeler için Belediyelerden, kent merkezi veya merkeze yakın gelişme aksı üzerinde yer alan, genel alt yapısı tamamlanmış Belediye mülkiyetinde bulunan arsa talep etmektedir. Belediye mülkiyetinde arsa bulunmaması halinde hazine mülkiyetinde bulunan arsaları da kabul etmektedir. Ne yazık ki Belediyemizin mülkiyetinde arsa bulunmadığından hazine arsaları üzerinde yoğunlaştık. Şu anda tespit ettiğimiz 4 değişik bölgede hazine arsası bulunmaktadır. Bu arsaları TOKİ ye teklif edeceğiz. Bunun için de önce Karabük doğumlu olan ve son bir yıl içinde EFLANİ’ de ikamet ettiğini kanıtlayan vatandaşlarımızdan ÖN TALEP toplayacağız. TOKİ aracılığı ile yapılacak sosyal konut talebinde bulunan vatandaşlarımızın Belediyemize gelerek talepte bulunmalarını ve başvuru formlarını doldurarak kayıt olmalarını istiyoruz. Vatandaşlarımız, başvuru şartlarını ve gerekli bilgileri Belediyemiz Fen işleri müdürlüğünden alabilirler.” Şeklinde konuştu.

Kaynak: www.eflani.bel.tr

Eflani Haber Portalı Yazısına Yorum Yapın

Eflani Haber Bilgi Portalı

Eflani Haber ve Bilgi Portalı, Profesyonel Bir Eflani Sevgisiyle Yönetilmektedir. Sitemizde Eflani İle Alakalı Bir Çok Bilgi ve Güncel Haberleri Bulabilirsiniz. Teşekkür Etmek İçin İletişim Kısmından Bize Ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir