Ak Parti 7. Olağan Eflani İlçe Kongresi Yapıldı

AK Parti, yeni tip korona virüs (Kovid-19) salgını sebebiyle ara verilen kongrelerine, normalleşme süreciyle birlikte Eflani ilçesiyle başladı. 7. Olağan Eflani İlçe Kongresinde mevcut Başkan Muhammet Ersin Cebeci yeniden Eflani İlçe Başkanlığına seçildi.

Sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uygun şekilde gerçekleştirilen 7. Olağan Eflani İlçe kongresine Bursa Milletvekilimiz ve Karabük Koordinatörümüz Dr. Mustafa Esgin, İl Başkanımız Av. İsmail Altınöz, Milletvekillerimiz Cumhur Ünal, Niyazi Güneş, İl Genel Meclis Başkanımız Hasan Yıldırım, Eflani Belediye Başkanımız İbrahim Ertuğrul, İlçe Başkanlarımız, İl Kadın Kolları Başkanımız Saime Öksüzoğlu, İl Gençlik Kolları Başkanımız Hüseyin Belke, tüm Teşkilat Kademelerimiz ve vatandaşlar katıldı.

Normalleşme süreciyle birlikte bugün Eflani ve Ovacık ilçe kongreleri ile, 7. olağan kongre sürecine maske, mesafe ve hijyen tedbirlerini en üst düzeyde tutarak devam ettiklerini belirten AK Parti Bursa Milletvekili ve Karabük Koordinatörü Dr. Mustafa Esgin, “Kongreler, demokratik hayatımızın düğünü bayramıdır.” dedi. Esgin konuşmasına şöyle devam etti,

“Dünyayı ve ülkemizi etkileyen korona virüs salgını sebebiyle 7. olağan ilçe kongrelerimize ara vermiştik. AK Parti olarak, salgın öncesinde 187 civarında ilçe kongremizi gerçekleştirmiştik.

Salgın öncesi Karabük ilimizde Eskipazar ve Yenice ilçe kongrelerimize teşkilâtımızın ve delegelerimizin coşkulu katılımıyla gerçekleştirmiştik.

Normalleşme birlikte bugün Eflani ve Ovacık ilçe kongrelerimiz ile, 7 olağan kongre sürecimize maske, mesafe ve hijyen tedbirlerini en üst düzeyde tutarak devam ediyoruz.” dedi.

AK Parti kadrolarının huzurun, barışın, kardeşliğin tercümesi olduğunu ifade eden Esgin, “AK Parti kadroları milletin kalkınmasının, tarihimizin, merhametimizin, yükselişin, geleceğin, zenginliğin ve ülkemizin yarına onurlu yürüyüşünün tercümesidir. AK Parti kadroları dünya mazlumlarının tercümesidir. AK Parti kadroları huzurun, barışın, kardeşliğin tercümesidir. AK Parti kadroları kendisine tayin edilen büyük bir misyonun tercümesidir.

Allah’a hamdolsun ki liderimiz Recep Tayyip Erdoğan var. Genel başkanımız ve Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan, 2023’e doğru hep birlikte güçlü adımlarla ilerliyoruz.

İşte bu kadrolar, geleceğe güçlü bir Türkiye bırakacak. Gelecek nesillerimize zengin, onurlu ve güçlü bir miras bırakacağız. Geçmişte olduğu gibi hasta adam bir Türkiye değil, bugün olduğu gibi inşallah yarın da bütün dünyaya şifa olan bir Türkiye bırakacağız.” şeklinde konuştu.

AK Parti Karabük Milletvekilleri Cumhur Ünal ve Niyazi Güneş ise kendileri için önümüzdeki dönemde en önemli imtihanın 2023 imtihanı olduğuna vurgu yaparak, “İnşallah bu imtihanı başarı ile verebilirsek Allah’ın izniyle ondan sonraki zamanlar milletimizin ufkunun açılacağı zamanlar olacaktır. Bu büyük yürüyüşte desteğinize, duanıza ve katkınıza ihtiyacımız var.” şeklinde konuştular.

AK Parti Karabük İl Başkanı Av. İsmail Altınöz ise, “Korona virüs salgını sebebiyle ara verdiğimiz 7. olağan ilçe kongrelerine maske, mesafe ve hijyen tedbirlerini en üst düzeyde tutarak devam ediyoruz.

Ben öncelikle bugün burada bulunarak demokrasi şölenimize sahip çıkan ve tedbirlere sıkı sıkıya riayet eden değerli teşkilat mensuplarımız bir alkış da kendinize istiyorum.
18 yıldır başarıdan başarıya koşan iktidarımızda Türkiye bölgesinde bir güç merkezi, barış ve istikrar adası haline gelmiştir.

Kalkınma mücadelemiz, bugün kesin bir zafere ulaşmıştır. Türkiye her alanda kanatlanmış, özgüven kazanmış, her alanda dünya ile rekabet eder hale gelmiştir. Türkiye sadece ekonomik alanda değil, sosyal ve toplumsal anlamda da önemli aşamalar kaydetmiştir.

Vesayetçi odaklarla mücadelemiz aziz milletimizin zaferiyle sonuçlanmıştır. Türkiye içerde ve dışarıda prangalarından kurtulmuştur. Fethin sembolü Ayasofya aziz bir kitap gibi yeniden ibadete açılarak adeta yeni bir fetih gerçekleşmiş ve milletin bir duası daha yerine getirilmiştir.

Biz de Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki mukaddes dava bayrağını daha yukarıya çıkarmak için var gücümüzle çalışacağız.

Seçilecek olan İlçe Başkanımıza ve yönetimine şimdiden başarılar diliyorum. Rabbim yar ve yardımcımız olsun.” şeklinde konuştu.

AK Parti Eflani İlçe Yönetim Kurulu listesi şu şekilde, Muhammet Ersin Cebeci Eflani İlçe Başkanı, Hüseyin Şahin, Mithat Biber, Zeki Sevim, Fahri Öztürk, Ömer Uludağ, Mustafa Doğangaç, Mehtap Ayhan, Fatma Ersoy, Hüseyin Uludağ, Murat Öztürk.

Kaynak: Ak Parti Karabük İl Başkanlığı (https://www.facebook.com/karabukakparti/posts/3254931071212758)

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir