Araç Eflani Yolunda Sevindiren Gelişme

eflani-arac-yolu-haberi


Araç Haber Gazetesinde gördüğümüz haber bizleri oldukça sevindirdi. Haberde Araç Eflani Arasındaki Yolun ıslahı yolunda olumlu gelişmelerin yaşandığı belirtiliyor.
Sizde hak verirseniz ki bu yol Eflani ve Araç için önemli bir konu. Haberde de geçtiği gibi bugün Eflani’den Araç’a veya tersi istikamette gitmek isteyen birisi Safranbolu tarafından dolaşmak zorunda kalıyor.
Oysaki Gelicek Köyü-Demirli Köyü-Kayaboğazı-İğdir üzerinden Araç’a ulaşmak mümkün ve bu yol diğer yola göre yaklaşık 50 km daha kısa, ancak ne yazık ki çok bozuk olduğu için kullanılmıyor.

Eğer bu yolun ıslahı gerçekleşecek olursa bu noktadaki ulaşım açısından büyük kolaylık sağlanmış olacaktır. Bu yol aslında eski bir ticaret yoludur eğer ki düzeltilir ve hatta genişletilerek asfaltlanırsa iki ilçe arasında da ticarette, doğa ve inanç turizmde büyük gelişmeler olacaktır.

İnşallah bu yol daha önce yapılan Pınarbaşı ve yapılmakta olan Daday yolu gibi yapılır. Eğer böyle olursa Eflani, Pınarbaşı’na, Daday’a ve Araç’a açılan bir kapı olacaktır…

İşte Araç Haber Gazetesi’nin Haberi;

Eflani Araç Yolu Haberi

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir