Karabük’ün Yeni Valisi Mehmet Aktaş Oldu

karabuk-valisi-mehmet-aktas-haberi


İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan Valiler Kararnamesi yayımlandı. 50 ilin Valisi değişti, 22 Vali ise merkeze çekildi. Kararname, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Kararnameye göre Karabük Valisi de değişti. Orhan Alimoğlu Merkez Valiliğine alınırken Karabük’ün yeni valisi İçişleri Bakanlığı idari ve Mali İşler Dairesi Başkanı Mehmet Aktaş oldu.

Mehmet Aktaş Kimdir?

1968 yılında Elazığ İlinde doğdu. 1986 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden 1990 yılında mezun oldu. 1994 yılında girdiği sınavı kazanarak Malatya Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı.

Adaylık sürecinde 8 ay süreyle İngiltere’de dil ve İngiliz Yönetim sistemi ile ilgili eğitim aldı.

Aksaray – Gülağaç, Malatya – Kuluncak, Muş – Hasköy, Düzce – Cumayeri, Rize – Çayeli ilçelerinde Kaymakamlık yaptı. 2010 – 2014 yılları arasında İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nde Şube Müdürü, Daire Başkanı ve Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Şubat 2014 kararnamesi ile İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanı olarak atandı.

Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Yeni Valimize Hoş Geldin Diyor, İlk Valilik Görevi Olan Karabük’ümüzde güzel izler bırakacağını ümit ederek kolaylıklar ve başarılar diliyoruz…

Hoş Geldiniz Sayın Valimiz…

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir