Azdavay’a Giden Aile Eflani’de Kaza Geçirdi

azdavaya-giden-aile-eflani-kaza


Bayram tatili için gurbetçilerimiz yollara düştü. Bir çok noktada yollar tıkandı, araçlar uzun kuyruklar oluşturdu. Bayramların ne yazık ki klasiği haline gelen kaza haberleri de gelmeye başladı. Bunlardan birisi de 26 Temmuz Cumartesi günü 15:30 sıralarında Eflani, Kavak Köyü Çeşmesi (yelbüğü) mevkinde  meydana geldi.

İstanbul’dan Azdavay’a seyahat eden Şeker ailesinin fertlerinin içinde bulunduğu 34 yn 0391 plakalı araç yoldan çıkarak kaza yaptı. Olayı görenler hemen sağlık ekiplerine ve güvenlik ekiplerine haber verdiler. Kısa sürede bütün ekipler olay yerine geldi.

Olayı görenlerin ifadelerine göre Karabük istikametinden Eflani’ye doğru peş peşe seyir halinde olan 3 araç vardı. Kaza yapan Şeker ailesinin aracı bu 3 aracın ortasında yer alıyordu. Üçüncü araç sollama yapmak için sol şeride geçip Şeker ailesinin aracını solladığında, İkinci araç (Şeker Ailesi) hakimiyetini yitirdi ve yolun soluna geçti, ordan da tarlaya uçtu. Aracın burnunun tarlaya çarpmasıyla araç havaya fırladı. İlk taklada anne ve iki çocuk araçtan fırladı. Araç 3’ten fazla takla attıktan sonra durabildi. Sonrasında baba ve kız çocuğu araçtan çıktılar. Kazanın etkisiyle olayı görenler büyük şok yaşadılar. Şoku hemen atlatıp jandarma’ya haber verildi ve yaralılara zamanında müdahalede bulunuldu.

Aldığımız bilgiye göre 2si ağır olmak üzere 5 kişi kazada yaralandı. Kazada yaralananlar olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından KBÜ Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildiler. Ağır yaralı olanlardan birisi küçük çocuk, durumu ciddi uyutuldu ve yoğun bakımda tutuluyor. Diğer yaralılarda çeşitli kırıklar var.

Şeker Ailesine Allah’tan Acil Şifalar Diliyoruz. Yola Çıkan veya Çıkacak Olan Tüm Vatandaşlarımıza Kazasız Belasız Hayırlı Bir Yolculuk Diliyoruz

Bu yazının bütün hakları www.eflanim.com’a aittir. Kaynak göstermeksizin tekrar yayınlanamaz!

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir