Mantar Ararken Kayboldu, Geceyi Ormanda Geçirdi

Son dönemde hemşerilerimiz mantar bulmak için uğraşırken ekiplerde onları bulmak için uğraşıyorlar. Son haftalarda Safranbolu ve Eflani’de toplam 15 kişi mantar ararken kayboldu. Ayrıca orman yangınlarıyla mücadele kapsamında ormanlık alanlara girişler yasak olduğu için vatandaşlar idari para cezalarıyla karşı karşıya kalabiliyorlar. Bu sefer de bir hemşerimiz mantar aramak için gittiği komşu ilçe Pınarbaşı’nın ormanlarında kayboldu.

Eflani’den dün iki arkadaşıyla mantar toplamak için Kastamonu’nun Pınarbaşı ilçesindeki ormanlık alana giden Osman Yıldırım (64), mantar ararken o çalıdan diğerine, bu çalıdan ötekine geçişler çok yaşandığı için farkına varmadan arkadaşlarından ayrıldı. Yıldırım’ın olmadığını fark eden arkadaşları telefonla arayarak kayıp arkadaşlarına ulaşmak istediler. Ormanın içinde olduğunu ama yönünü bulamadığını söylemesi üzerine, akşam saatlerinin de gelmesiyle Jandarmaya haber verildi. Konuşmalar sırasında Yıldırım’ın şarjı bittiği için telefonu kapandı.

Jandarma, UMKE ve AFAD ekipleri ile AFAD’a ait termal drone ile sabaha kadar devam eden arama çalışmaları sonucu Yıldırım, ormanlık alanda bitkin halde bulundu. Yıldırım, 112 Acil Servis ekiplerince hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Eflani Haber Portalı Yazısına Yorum Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir