Belediyeden İçme Suyu İçin Arıtma Hamlesi

Uzun zamandır Eflani İlçe Merkezinin başlıca sorunları arasında şebeke suyunun bulanık ve zaman zaman kokulu olarak gelmesi yer alıyor. Bu sorunun önlenmesi ve sağlıklı bir içme suyu için önemli bir noktaya gelindi.

Eflani’de özellikle geçtiğimiz yaz ve sonrasında zaman zaman dile getirilen şebeke suyundaki sıkıntılar için Eflani Belediyesi kalıcı bir çözüm bulamamıştı. Eflani İlçe Merkezinin şebeke suyu Kadıköy Göleti ve çevresinden temin ediliyor. Yaz aylarında belediye ekipleri neredeyse gece gündüz burada mesai harcadılar. Sonunda suyun kalitesi belli bir seviyeye ulaştı. Ancak gölet ve tesisteki sıkıntılar kalıcı çözümü önledi.

Eflani Belediyesi bir süredir şebeke suyunu Bostancılar Göletinden temin etmek için çalışmalarını sürdürüyor. Çelebiler Mahallesi altında yer alan ve uzun süredir atıl olan tesiste çalışmalar yapıldı. Son olarak Belediye “İçme Suyu Paket Arıtma Tesisi Ekipmanları ve Montajı” için ihaleye çıktı.

İhale 24.02.2021 Çarşamba günü Saat 14’te Eflani Belediyesinde yapılacak. İhale ilanında yer alan bilgiye göre ihale imzalandıktan sonra 75 gün içinde ekipmanlar teslim edilecek. İhale bedelinin belli bir kısmı İller Bankası, geri kalanı ise Belediye Bütçesinden karşılanacak. İhalenin detayları için tıklayınız

Eflani Belediye Başkanı Ertuğrul haberimizde yer verdiğimiz ihalenin sonucu açıkladı.

İÇME SUYU PAKET ARITMA EKİPMANLARI TEMİN VE MONTAJ YAPIM İHALESİNİ MERKEZ GRUP KAZANDI…
Eflani Belediyemizin “İçme Suyu Paket Arıtma Tesisi Ekipmanları Temini ve Montajı Yapım İşi” ihalesi bu gün 14.00 de Belediye Hizmet binasında yapıldı.
İhaleye ülkemizin bir çok yerinden 8 firma katıldı. 422.755.00 tl + kdv muhammen bedelle çıkılan ihaleyi Ankara firmalarından MERKEZ GRUP su ve çevre teknolojileri LTD. ŞTİ. % 28 kırımla 306000 + kdv bedelle kazandı. Firma itiraz süresinin bitiminden itibaren 75 iş günü içinde teslim edecek. 2 adet multimedya kum filtresi ve iki adet aktif karbon filtresi, kimyasal dozlama üniteleri, ölçüm cihazları ve kumanda otomasyon sistemlerinden oluşan arıtma sistemi insan müdahalesi olmadan tam otomatik olarak çalışacak ve günlük 600-700 ton su arıtacak. İlçemize halkımıza hayırlı olsun.

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir