Eflani’de Şebeke Suyu Sıkıntılı mı?

Sitemizde bir çok kez yazılarından istifade ettiğimiz Eflanili gazetecilerden birisi olan Ahmet Gölbek bugünkü yazısında Eflani Su Şebekesine değindi.

İşte o yazı;

EFLANİ İÇME/KULLANMA SUYUNDAN “ANORMAL BOYUTTA YAKINMALAR VAR..” VE BU KONU CİMER’E KADAR GÖTÜRÜLDÜ İDDİALARI..
Covid-19 nedeni ile bir süredir Eflani’ye gidemiyoruz,bu nedenle hayli üzüntü duyduğumuzu anlatmamız gerek elbet,tanıdığımız,eşimiz dostumuzla görüşüyoruz,ama,telefonla elbet.
İÇME/KULLANMA SUYUNDAN ÇOK YAKINMALAR GELİYOR,Eflani suyu BOSTANCI Göletinden alınıyor diye biliyoruz ve bu nokta da o zamanın teknolojisi ile ana boruların ASBESTLİ OLMASI İHTİMALİNİ DE kimse göz ardı etmemeli.
Sular kesilip,tekrar verildiğinde çamurlu ve kokulu olarak geliyormuş ve bazı Eflani’li dostlarımız “EFLANİ’DE SU ARITMA İŞİ YAPILACAK EN GEÇERLİ TİCARET DALI OLDU..” falan gibi görüşler de dile getiriyorlar.
Konu CİMER’E ve Siyasi mahfillere de iletilmiş galiba..
Hele şu SALGIN GÜNLERİNDE içme/kullanma suyunun önemi büyük..

KARABÜK COVİD-19 İLE BOĞUŞURKEN “SAĞLIKSIZ İÇME/KULLANMA SULARI NEDENİ İLE BİR BAŞKA SALGININ PENÇESİNE DÜŞERSE..!! “
Karabük bir yandan covid-19 veya coronavirüs denilen illet ile boğuşuyor,aslında,bu illet ile hem DÜNYA,hem ÜLKEMİZİN tamamı boğuşuyordu, biz Karabük’ten yola çıkalım.
KARABÜK BU SALGIN İLE BAŞARILI BİÇİMDE MÜCADELE EDİYOR..
Karabük Valisi Sayın FUAT GÜREL,İl Sağlık Müdürü Dr. Sayın AHMET SARI’nın da özenle belirttiği gibi SAĞLIK ÇALIŞANLARI /SAĞLIK ÇALIŞANLARININ AYIRIMSIZ TÜMÜ,büyük gayret gösterdiler/gösteriyorlar.
KARABÜK’TE TÜM BELEDİYELER büyük bir gayretin içerisindeler.
KARABÜK İL EMNİYET MÜDÜRÜ Sayın SIRRI TUĞ ve mesai arkadaşları,KARABÜK İL JANDARMA Komutanlığı’nın tüm birimleri,büyük bir gayretle bu mücadeleye omuz veriyorlar..
Bu arada KARABÜK HALKININ BÜYÜK BÖLÜMÜ sorumluluk duygusu içerisinde,elbet küçük ve neme lazımcı bir anlayış sergileyenler de vardır ve olacaktır elbet,onlarda zarif biçimde sürekli uyarılıyorlar,hatta,cezalar yazılıyor.
HERKES CANINI DİŞİNE TAKMIŞ ÖYLE ÇALIŞIYOR..
Bu arada,özellikle HAVALARIN ISINMASI İLE BİRLİKTE İÇME/KULLANMA SULARINA DİKKAT,aman dikkat,özenle dikkat ve bir salgın ile boğuşurken,bir de BU YÜZDEN SALGIN BİR HASTALIK çıkmasın..
Burada BÜTÜN YÜK BELEDİYELERE DÜŞÜYOR ELBET..
Başkanlar,bu nokta da ÇOK DUYARLI OLMAK ZORUNDALAR.

http://bolgeninsesigazetesi.com/her-telden-30-nisan-2020.html

Geçtiğimiz Seçim Döneminde de Su Şebekesini Yenilemeyi Vaat eden Başkan Adayları Olmuştu. Sizce Eflani Su Şebekesi Gerçekten Sıkıntılı mı? Lütfen yorumlarda bize bildiriniz.

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir