Eflani 15 Temmuz Etkinlikleri 2021

Tüm Yurtta Olduğu gibi İlçemizde de 15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü Coşkuyla Kutlandı.

Hain kalkışmanın 5.Yıldönümünde İlçemizde, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü hüzün, coşku ve gururla kutlandı. Anma etkinlikleri çerçevesinde 14 Temmuz Çarşamba günü saat 12:00’de başlayan etkinlikler 16 Temmuz gece 00:13’de camilerimizden okunan selalar ile son buldu.

Etkinlikler Akşam Namazı sonrası saat 20:35 te Merkez Yukarı Camii Önünden başlayarak İlçe Merkezinde Milli birlik yürüyüşü, Protokol ve Halkımız tarafından gerçekleştirildi. Akabinde Şehit Barış EFE parkında program devam etti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program Merkez Yukarı Camii İmam Hatibi Tahir KÖSE’nin Kuran-ı Kerim tilaveti okumasından sonra15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Günün anlam ve önemini belirten konuşmalarını yapan Belediye Başkanı İbrahim ERTUĞRUL ve Kaymakamımız İbrahim ŞENKON’un ardından İlçe genelinde yapılan 15 Temmuz içerikli şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilerimizin eserlerini okuması ve ilçe protokolü tarafından ödüllerinin takdim edilmesinin akabinde, Eflani Belediyemizin hazırlamış olduğu video ve sine vizyon gösterileri ile devam etti. Ardından Eflani ilçe Müftüsü V. Şenol YALÇIN tarafından Aziz Vatanımız için canını feda eden tüm Şehitlerimiz adına edilen dualardan sonra,saat 00.13’de tüm Camiilerden okunan Selalar ile son buldu.

Düzenlenen Programa Kaymakamımız İbrahim ŞENKON ile beraber Belediye Başkanı İbrahim ERTUĞRUL, Demokrasi Şehidi Barış EFE’nin Kıymetli Ailesi, Daire Müdürleri, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi Üyeleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri, Mahalle ve Köy Muhtarları ile İlçemiz halkı katıldı.

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir