Eflani, Camiler ve Din Görevlileri Haftası Etkinlikleri

eflani-camiler-din-gorevlileri-haftasi


Camiler ve Din Gönüllüleri Haftası münasebetiyle Müftülüğümüz tarafından konferans düzenlendi.

Her yıl Ekim ayının ilk haftası Camiler ve Din Gönülüleri Haftası olarak kutlanmakta idi, ancak bu yıl Ekim ayının ilk haftasının Kurban Bayramına denk gelmesi nedeniyle Camiler ve Din Gönüllüleri Haftası Ekim ayının ikinci haftası olan 13 Ekimde başladı.

Eflani İlçe Müftülüğü Camiler ve Din Gönüllüleri Haftası ile ilgili olarak; Hafta münasebetiyle ilçede bulunan Kamu Kurumları ziyaret edilerek bu yılın teması olan “Cami Ve Gençlik” hakkında kısa bilgiler sunuldu, 13.10.2014 Pazartesi günü saat 11:30 başlayacak, gençlik konulu konferansa davet edildiler.

Eflani Belediye Düğün salonun da saat 11:30 İstiklal Marşı ile yapılan haftanın açılışı; Merkez Çarşı Camii İmam-Hatibi Tahir Köse’nin Kur’an-I Kerim tilaveti ile devam etti.

İlçe Müftüsü Mehmet Günaydın açılış konuşmasında günün anlam ve önemini anlattı. Katılımcılara teşekkür ederek haftanın ve konferansın hayırlı olmasını diledi.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan slayt izlendi. Daha sonra Eğitimci Yazar Sait Çamlıca’nın “gençlik” konulu konferansı dinlendi.

Daha sonra Yaz Kur’an-ı Kerim kursları arasında yapılan yarışmada öğrencileri ilk üçe giren İmam-Hatiplere, ilçede camilere hizmet verenvatandaşlara başarı ve teşekkür belgeleri verildi. Konferans salonundan çıkanlar, Karabük Kızılay Kan Merkezi ve İlçe Müftülüğümüz tarafından organize edilen kan bağışı kampanyasına katılarak kan verdiler. Camiler ve din görevlileri etkinliklerine, İlçe protokollünün yanı sıra çok sayıda vatandaş, öğrenciler, öğretmenler, ilçede görevli İmam-Hatip ve Kur’an-ı Kerim öğreticileri katıldı.

Konferans Videosu İçin Tıklayınız

Eflani Camiler ve Din Görevlileri Haftası

Eflani Camiler ve Din Görevlileri Haftası

Eflani Camiler ve Din Görevlileri Haftası

Eflani Camiler ve Din Görevlileri Haftası

Kaynak: Eflani Müftülüğü

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir