Eflani’de 36 Köyün Yolu Kar Nedeniyle Kapandı 2021

Kapalı köy yolları sayısında Karabük ili genelinde Eflani gene zirvede yer aldı. Köy yolu ağı oldukça uzun olan ilçemizde, yoğun kar yağışı sonrası köy yollarımız kapandı.

Kar yağışları nedeniyle ulaşımın aksamaması için Eflani ilçe merkezinde belediye ekipleri, Eflani Köylerinde ise Karabük İl Özel İdare ekipleri ve köy muhtarları seferber oldular.

Gün ışımadan yolları açmaya başlayan il özel idare ekipleri il genelinde ve Eflani’de kapalı köy yolu sayısını olabildiğince azalttılar. Ayrıca bazı köylerimizde muhtarlarla da traktörlerine taktıkları kar bacaklarıyla köy içi yolları ve mahalle bağlantılarını açtılar.

Karabük İl Özel İdaresinin sabah 9.30 itibariyle yaptığı açıklamada Eflani’nin 6 köy yolunun ulaşıma açıldığı 30 köy yolunun ise halen kapalı olduğu bildirildi. Akşam 16.00 itibariyle yapılan 2. açıklamada ise Eflani’de kapalı köy yolu sayının 14’de indirildiği bildirildi.

Eflani Belediye Başkanı Ertuğrul yaptığı açıklamada ise “Biz her türlü olumsuzluklara karşı hazırız hazırlıklıyız, ekiplerimiz araçlarımız hazır. 24 saat halkımızın hizmetindeyiz.” dedi.

Köy muhtarları da köy içi ve mahalle arası yolları kendi imkanlarıyla açmaya başladı. İlçemizin en yoğun kar alan noktalarından olan Ova Köylerinden Ovaçalış Muhtarı Sebahattin Yalçın‘ın çalışmaları sonucu Ovaçalış yolları açıldı.

Tüm karla mücadele ekiplerine teşekkür ediyor ve kolaylıklar diliyoruz.

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.