Karantina Nedeniyle Kapanan Yollar Yangına Müdahaleyi Geciktirdi.

İlçemiz Bağlıca Köyü Kahyaoğlu Mahallesinde Gece Yarısı Çıkan Yangında Bir Ev Tamamen Yanarak Kullanılamaz Hale Geldi. Yangın Saatinde Evde Kimsenin Olmadığı Anlaşılırken, Can Kaybı Yaşanmadı.

Yaklaşık 10 gün önce Bağlıca Köyü Rahmanlar Mahallesinde yangın çıkmış ve gene bir ev tamamen yanmıştı. Bu gece yarısı ise Kahyaoğlu Mahallesi sakinlerinden Neriman Işık‘a ait evde yangın çıktı. Neriman Işık’ın yangından bir kaç saat önce başka bir köydeki babasını ziyarete gittiği anlaşıldı.

Yangına ilk müdahaleyi köy sakinlerin yaparken, Eflani’nin en uzak köyleri arasında yer alan yangın yerine itfaiyenin gelmesi karantina nedeniyle kapalı olan Soğucak Köyü yolu kullanılamadığı için gecikti. Belediye Başkanı Ertuğrul bu durumu şöyle izah etti; “Bağlıca köyümüz ilçemizin en uzak köyleri arasında bulunuyor (22 KM) yolların önemli bir kısmı dar, virajlı ve inişli çıkışlı olması nedeni ile müdahale gecikiyor. Bu gece ki yangına ise Soğucak köyünün yolu karantina nedeni ile kapalı olduğu için Ovaçalış Kutluören güzergahından ulaşım sağlandı bu da yolun 11 km daha uzamasına neden oldu.” dedi

Yangında Neriman Işık’a ait iki katlı ahşap ev tamamen yanarken, Eflani Belediyesi İtfaiyesine ait iki, Orman İşletme Şefliğine ait bir araç ile yangına müdahale edildi. Evin tamamen yanması önlemezken, yangının yayılması önlenmiş oldu.

Köylülerimize geçmiş olsun. Allah beterinden korusun

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir