Eflani’de Sel Köprüyü Yıktı, Ulaşım Durdu

Batı Karadeniz Bölgesinde etkili olan sağanak yağışlar büyük sellere neden oldu. Eflani’de de etkili olan yağışlarda Ovaçalış köyü Arnavut köprüsü yıkıldı. Bunun üzerine Eflani Kaymakamlığı ve yetkililer harekete geçti.

Eflani Kaymakamlığından yapılan açıklamada; “Dün gece saatlerinden itibaren ilçemizde etkisini gösteren kuvvetli sağanak yağış nedeniyle ilçemiz köylerinde dere taşkınları meydana gelmiştir. Can kaybının yaşanmadığı su taşkını sonrası maddi hasarın meydana geldiği, Ovaçalış köyü Arnavut köprüsü yıkılmıştır. Konuyla ilgili İlçe kaymakamımız İbrahim Şenkon, Belediye başkanı İbrahim Ertuğrul, İl Genel Meclis üyeleri Mesut Aydın, Ahmet Koç, Devlet Su İşleri Müdürlüğü yetkili personelleri, İl Özel İdaresi Yol Şube Müdürlüğü ekipleri ile yerinde incelemelerde bulunulmuş ,en kısa zaman da köprünün yeniden inşası için gerekli görüşmeler yapılmıştır. Ayrıca ilçemize bağlı diğer köylerimizde de su taşkınlıklarından kaynaklı yol bozuklukları en kısa sürede yapılması konusunda ilgili birimler ile irtibata geçilmiştir.” denildi.

Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul’da bir mesaj yayınlayarak; “Batı Karadeniz Bölge genelinde gece saatlerinde meydana gelen kuvvetli sağanak yağış ilçe genelinde küçük çaplı su baskınlarına neden olurken bazı grup ve köy yollarında, köprülerde hasarlar oluştu, Ovaçalış’ta bulunan Arnavut köprüsü çöktü yol ulaşıma kapandı. Bölgemizde yağışların üç gün daha etkili olması bekleniyor. Allahtan hayırlı rahmet diliyorum. Afete maruz kalan vatandaşlarımıza geçmiş olsun.” dedi.

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir