İl Özel İdaresi Selin Yaralarını Sarıyor

Eflani İlçemizde geçtiğimiz hafta içi meydana gelen selin yaraları Karabük İl Özel İdaresi tarafından sarılıyor. Yıkılan köprüler yeniden yapılarak ulaşıma açılıyor.

İlçemizde geçtiğimiz salı günü aşırı yağış sonucu meydana gelen sel felaketinin ardından yıkılan ve Eflani ilçesini Ovacuma köyüne bağlayan Arnavut köprüsü, Karabük İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri’ne ekipler tarafından menfez konularak ulaşıma açıldı. Ayrıca Eflani İlçemizde selden zarar gören Ovacalış – Kutluören arası bağlantı yolunu, Karabük İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri’ne bağlı ekipler temizleyerek malzeme serimi gerçekleştirdi.

Konuyla ilgili kısa bir açıklama yapan Genel Sekreter Mehmet Uzun, yapılan incelemeler ardından çalışmaların başladığı belirterek;” Karadeniz bölgesinde etkili olan sağanak yağış nedeniyle Eflani ilçemizde de selden dolayı zarar gören yerler oldu. Sayın Valimiz Fuat Gürel ve teknik personellerimizle yaptığımız incelemeler neticesinde çalışmalarımıza ara vermeden başladık. Valimiz Fuat Gürel’in talimatları doğrultusunda da ekiplerimiz Eflani ilçemizi Ovacuma köyüne bağlayan Arnavut köprüsünü ulaşıma açma çalışmalarına başladı ve kısa sürede çalışmalarımızı tamamladık” diye konuştu. Genel Sekreter Uzun, açıklamalarının devamında selden zarar tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun temennisinde bulunarak yaraların en kısa sürede sarılacağını ifade etti.

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir