Eflanili Muhtarlara Seminer Verildi

31 Mart 2019 Pazar günü yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonucu muhtar olarak seçilen Eflani ilçemizdeki mahalle ve köy muhtarlarımıza yönelik Karabük Valiliği İdare ve Denetim Müdürlüğü tarafından eğitim programı düzenlendi.

Valilik Büyük Toplantı Salonunda gerçekleştirilen Muhtar Eğitim Programı açılışına katılan Vali Gürel yaptığı konuşmasında, “Yeni seçilen muhtarlarımızı tebrik ediyorum, seçilemeyen muhtarlarımıza da verdikleri hizmetlerden ve katkılardan dolayı teşekkür ediyorum. Önümüzdeki 5 sene inşallah güzel hizmetlere vesile olacaksınız. Aynı zamanda vatandaşlarımızla devlet ve kurumlar arasındaki köprü görevini de layıkıyla yerine getireceksiniz. Sizler bizim en yakın mesai arkadaşlarımızsınız, yapacağımız işleri sizlerle beraber planlayarak uygulamaya çalışıyoruz. Özellikle bulunduğunuz ilçelerdeki Kaymakamlarımızla ve kurum amirleriyle bire bir ilişki içinde olun ki mahallenizin, köyünüzün sorunlarını karşılıklı iletişim ve etkileşim içerisinde sonuca ulaştırabilelim. Katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum, eğitim programının hayırlara vesile olmasını diliyorum.”diye konuştu.

442 Sayılı Köy Kanununa göre muhtarların yapmakla sorumlu oldukları köye ait işleri anlatıldığı toplantıda; ilgili mevzuat kapsamında merkezi yönetim, il ve ilçe yönetimi, mahalli idare sistemi, mahalle muhtarlığı sistemi ve organları; muhtarların görev, nikâh kıyma yetkileri ve sorumlulukları; İçişleri Bakanlığımız tarafından oluşturulan “Muhtar Bilgi Sistemi” hakkında muhtarlara yönelik bilgilendirme yapıldı.

KAynak: Karabük Valiliği

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir