Ertuğrul, “Abdullah Adatepe ile hiç bir hukukum kalmamıştır.”

Kısa süre önce Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul‘u milletvekili adayı olması halinde her türlü desteğe açık olduklarını belirten İstanbul Ef-Der Başkanı / Eflanispor Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Adatepe‘nin Eflanispor maçı sonrası sosyal medyada paylaştığı “Eflanispor’a sahip çıkamayan mülki amir İbrahim Ertuğrul sanada helal olsun.” paylaşımı üzerine Başkan Ertuğrul uzunca bir yazı ile “Bu saatten sonra Abdullah Adatepe ile hiç bir hukukum kalmamıştır” dedi.

ÖZÜR DİLİYORUM…

Öncelikle içinde bulunduğumuz mübarek Ramazan günlerinde böyle bir paylaşım yapmak zorunda kaldığım için hemşerilerimden ve kamu oyundan özür dilerim.

Aşağıda ki paylaşımı yapan şahıs telefonla da arayarak çirkin bir üslupla haddini aşan sözler sarfetti ve cevap vermemi beklemeden telefonu kapattı.

Dün Eflani Sporun BAL ligine çıkmak için yarı final maçı vardı. Maç rakip takım Rüzgarlı Sporun 2-1 lik galibiyeti ile sonuçlandı. Rüzgarlı Spor yoluna devam ederken Eflani Spor kümede kaldı. Eflani Spor son dakikada kazandığı penaltı fırsatını değerlendiremedi. Bunlar futbolun doğasında olan şeyler, sonucu hatalar belirliyor, galibiyet kadar mağlubiyette son derece olağan bir sonuç.

Bazı kişiler ne yazık ki bu sonucu hazmedemiyor, ders çıkarmak yerine başkalarına fatura kesmeye kalkıyor. Abdullah ADATEPE de faturayı şahsıma kesmeye kalkıyor. Bu gün maça gitseydim kaleyi mi koruyacaktım, taktik mi verecektim, atamadığınız penaltıyı mı kullanacaktım, hakemleri mi ayarlayacaktım veya sezon başından bu yana rakibe, hakemlere yüz kızartan galiz küfürler eden seyirciye amigoluk mu yapacaktım ? Söyler misin Abdullah Adatepe nasıl sahip çıkacaktım. Maçtan sonra sizinle beraber, teknik direktöre, rakibe veya hakemlere mi saldıracaktım?

Sezona başlarken Eflani Spor başkanı olan Mustafa Yılmaz beye ayrıntıları ile anlattığım nedenlerle Eflani Spor kulübününün içinde hiç bir şekilde yer almayacağımı mümkün olduğunca uzak duracağımı söyledim. Buna rağmen, yer tahsisi yemek ve seyircilerin ulaşımını üstlendim, bazı maçlarıda izlemeye gittim. Hal böyle iken dünkü yenilginin faturasını bana çıkartamazsınız. Bir işin başında iseniz o işin sevabıda günahıda sizindir, sevabını üstlenip günahını başkasına yükleyemezsiniz.

Ayrıca sosyal medya ve mahalle baskısı ile bana hiç kimse istediğini yaptıramaz. Ben Eflani Sporun kurucu Başkanıyım, tam altı yıl boyunca kulübe nasıl sahip çıktığımın örneğini kulüp tarihinde görebilirsiniz. Kimseyi suçlamadan, sitem etmeden, taciz etmeden, kırıp dökmeden, baskı kurmadan sahiplendik tam altı yıl idare ettik.

Dernekler, kulüpler, kurumlar kutsal yerler değil, başında siz varsınız Eflani ismi geçiyor diye herkes para vermek zorunda değil, maça gitmek zorunda değil , desteklemek zorunda değil. Marifet orada, bu kurumları yönetenler sevdirecekler, sahiplendirecekler, benimsetecekler.

Son kelam bu saatten sonra Abdullah Adatepe ile hiç bir hukukum kalmamıştır, bundan böyle aynı kare içinde yer almayacağımı kamuoyuna açıkça ilan ediyorum. Saygılarımla.

https://www.facebook.com/ibrahimertugrul78/posts/pfbid032f42iS7sQWLU6za8HmHTtEMx9JMwNDRK1MMmHGSrhjexZCZof6uqU5DMfeqw5RzMl

Ertuğrul Paylaşımına Gelenler Yorumlar Sonrası, Bir Paylaşım Daha Yaparak Yorumları Sildiğini ve Paylaşımı Yoruma Kapattığını Duyurdu.

https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fibrahimertugrul78%2Fposts%2Fpfbid02ityz6sTb2D7Afuk18f73rizAhQ4mNWiWQAbwfne5LsvCg8rV357rKZozTCLKD3zKl&show_text=false&width=500

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir