Ertuğrul, CHP ve İyi Parti İlçe Başkanlarını Hedef Aldı

Bir kaç gün önce Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili ile alakalı açıklamalar yapan Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul, Bu Seferde CHP İlçe Başkanı Ahmet Aytaç ve İyi Parti İlçe Başkanı H. İbrahim Bulut hakkında açıklamalarda bulundu.

Ertuğrul sosyal medya hesabından “Gündeme Dair Değerlendirme” başlığıyla paylaştığı yazıda Eflani’deki genel durum ve diğer parti ilçe başkanları hakkında görüşlerini dile getirdi.

İşte o yazı;

GÜNDEME DAİR BİR DEĞERLENDİRME…
HİÇ BİR MAZERET BAŞARININ YERİNİ TUTATAMAZ​

“ Hiçbir mazeret başarının yerini tutamaz”, düsturundan hareketle bu güne kadar hep hizmet ve yatırım yaptık ve başarı çıtasını yükselttik. Yapamayacağımız şeylerin sözünü vermedik, verdiğimiz sözleri yerine getirdik. Geçtiğimiz 15 yılda sayısız hizmet ve yatırıma imza attık.

2019 yılında TOKİ, ATIK SU ARITMA TESİSİ, KANALİZASYON (5.1 KM), İŞ MERKEZİ, SIFIR ATIK İSTASYONLARI, DAMPERLİ KAMYON TEMİNİ, SOSYAL TESİSLERİN BAKIM ONARIM VE ISI YALITIMLARI, HAYVAN BARINAĞI, KONSER VE SATRANÇ TURNUVASI organizasyonu gibi işleri gerçekleştirdik.

2020 yılında ise kısmetse KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ, KAPALI HALI SAHA, ÇOCUK, GENÇLER VE HANIMLAR İÇİN OYUN, SPOR VE DİNLENME ALANLARI, BİSİKLET VE SATRANÇ TURNUVALARI gibi hizmet ve yatırımlara imza atacağız.

MARİFET İLTİFATA TABİDİR

“Marifet iltifata tabidir” yani, iltifat, takdir ve teşekkür hizmet ehlini yüreklendirir, cesaretlendirir başarıyı ve beceriyi artırır. Buna rağmen ne teşekkür istiyor ne de övgü bekliyoruz. Allah rızası için çalışıyor ve çabalıyoruz. Büyük bir çoğunluk başarımızı görüyor, niyetimizi biliyor. Onlara teşekkür ediyorum Allah razı olsun.

Ancak belirli bir azınlık var ki, belli bir medya ve sosyal medya üzerinden algı üretip üzerimize gölge düşürmeye çalışıyor. Bunu yapanlar, belediye hizmetleri üzerinden değil de Eflani’nin gelişip kalkınmadığından, küçüldüğünden bahisle ve göç olgusu üzerinden yapıyor.

BEYGİR ÜZERİNDEN DAVAR GÜDÜLMEZ

Atalarımız “ Beygir üzerinden davar güdülmez” demişler. Yani uzaktan bakarak hakikatı anlamak mümkün olmaz. İşsizlik ve buna bağlı göç iki asıra yakın bir süreçte ilçemizin kaderi olmuş. Sadece ilçemizin de değil, nerede ise ülkemizin tamamında kırsaldan kentlere, kentlerden büyük şehirlere göç yaşanıyor. Göç olgusu batılı ülkelerde yıllar önce bitmiş süreç tamamlanmış hatta tersine göç yaşanıyor. Batıda kentlerde fakirler, köylerde zenginler yaşıyor artık.

Ama bir kesim var ki bütün zamanların suçunu, vebalini, günahını belediye başkanına yüklemeyi tercih ediyor. İşin acıklı yanı ise yıllar önce atası babası memleketi terk etmiş kendisi dışarıda yaşamakta ama zamanın belediye başkanını suçlamakta.

GÖÇÜN NEDENLERİ

Dünyada, ülkemizde ve ilçemizde ki göçün ekonomik ve sosyal bir çok sebebi bulunmaktadır. Başlangıçta ekonomik sebeplerle her aileden bir veya birkaç kişi başta İstanbul olmak üzere kentlere çalışmaya gitmiş ve kazandıkları para ile köyde yaşayan ailesini geçindirmiştir. Yıllarca gurbette yaşayan çalışanların 80 ve 90 lı yıllarda ailelerini yanına alması ile köyler hızla boşalmıştır.

Nüfusun artması, arazilerin parçalanması, hissedarların çoğalması iklim şartları ürün çeşitliliğinin ve alternatif ürünlerin olmaması, keçi davarının yasaklanması gibi bir çok sebep sanayi bölgelerine göçü teşvik etmiştir.

İlçemizde oluşan yeni sektörlere vatandaşlarımız ilgi göstermemektedir. İnşaat, orman, mermercilik, tekstil, kuvartz madeni (şişecam) gibi işletmelerde dışarıdan gelen insanlar çalışmaktadır.

Bir başka mesele olayın sosyal boyutudur. İlçemizde çalışıp geçimini temin edebilen tarım ve hayvancılık yapan gençler evlenecek kız bulamamaktadır. Bekar kalmaktansa gurbete gidip asgari ücretle çalışmayı tercih etmektedir.

BİZ NE YAPIYORUZ

Gerek iş insanı, gerek siyaset insanı gerekse belediye başkanı olarak yıllardır iş alanları açmayı, istihdamı artırmayı ve göçü durdurmayı amaçladık, şirketler kurduk, yatırımcılara yer gösterdik, yardımcı olduk davet ettik. ETAB A.Ş., BERCE A.Ş., URŞAN TEKSTİL, gibi firmaların yolunu açtık teşvik ettik. Yeni iş imkanlar arıyor, yine her taşın altına elimizi koyuyoruz.

EFLANİ CAZİBE MERKEZİ OLACAK

Küresel ısınma, dünyanın kutuplarının, iklim kuşaklarının yer değiştirmesi, bitki ve canlılarının yaşam alanlarının değişmesi, depremler ve yangınlar kısa ve orta vadede Eflani ve benzeri yerleri cazibe alanları haline getirecek. Bence herkes Eflani’de bir yer edinsin, sığınacak bir limanı olsun.

DANIŞMA MECLİSİ OLUŞTURDUK

İlçemiz ile ilgili alacağımız önemli kararlarda istişareye önem veriyoruz. Belediye Meclis üyeleri, il genel meclis üyeleri, siyasi partilerimizin ilçe başkanlarını, sivil toplum örgütlerimizin başkanlarını ve muhtarlarımızı davet ediyor alacağımız kararlarda görüş ve önerilerini dinliyoruz.

YENİ BAŞKANLARA HAYIRLI OLSUN

İlçe siyasetine yeni kan geldi. Daha önce de siyasi parti ilçe başkanlığı deneyimi olan iki genç kardeşimiz Ahmet AYTAÇ CHP ilçe başkanı seçildi, Halil İbrahim BULUT ise İYİ Parti ilçe başkanlığına atandı hayırlı uğurlu olsun.

ZİRAAT BANKASI KİMİN ?

Eflani Ziraat bankası ATM sinde zaman, zaman sıkışıklık oluyordu. Ziraat Bankası Eflani şubesi Müdiresi Filiz hanım çok gayretli bir idareci derhal genel müdürlüğü arayarak 2. ATM yi kopardı. Bizde talep ettiği yeri Hükümet konağının önünde tahsis ettik. Bu gelişme üzerine CHP ilçe başkanı sayın Ahmet AYTAÇ ATM yi kendisinin getirdiğini açıkladı. Gayreti ve çabası için teşekkür ediyoruz, heyecanını anlıyoruz ancak, ZİRAAT BANKASI devletin, İŞ BANKASI CHP nin, gayret ve heyacanını İŞ BANKASI ATM si için göstermesini bekliyoruz.

TAHAMMÜL VE HOŞGÖRÜ

İYİ Parti ilçe başkanı Halil İbrahim BULUT, eleştiriye açık olmadığımı, tahammül gösteremediğimi beyan etmiş ve eski İbrahim ERTUĞRUL’u arıyoruz demiş. Benim hiçbir tahammülsüzlüğüm olmadı sadece eleştirilere cevap verdim, bu da benim en doğal hakkım. Kendimi savunma hakkımı bana çok görmeyin ve sizde buna tahammül gösterin.

https://www.facebook.com/ertugrulibr/posts/3077154555662829

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir