Hastane İnşaatı Yıl Sonuna Bitecek mi?

eflani-devlet-hastanesi

Geçtiğimiz Günlerde Haber Ajansları Eflani de Yapımı Devam Eden, 10 Yataklı Entegre Devlet Hastanesinin Yıl Sonuna Biteceğini Duyurdular, Yapılan Habere Göre;

“aydınlatma tesisatı, su tesisatı, kalorifer tesisatlarının montajlarının bittiği bina içi sıvalarının ise çok az miktarda kaldığı, ondan sonra dış sıva işlemine geçileceği belirtilirken çevre düzenlemesinden sonra hastanenin Aralık ayı sonu itibari ile hizmette açılmasının planlandığı”

ifade edildi.

Bugün Hastanenin Mevcut İnşaat Durumuna Baktığımızda Bunun Gerçekleşebileceğinden Şüpheliyiz. Nitekim Toki’nin Sitesinden Tamamlanan ve Devam Eden Uygulamalara Baktığımızda 481. Sıradaki “Karabük İli Eflani İlçesi 10 Yataklı Hastane İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İnşaatı İşi” %37 Oranda Tamamlandığı Gözüküyor.

Bir yıl önce açılışının haberini yapmamız gereken bir hastanenin yıl sonuna yetişip yetişmeyeceğini tartışıyor olmamız ne kadar acı…

Hastanenin yapım sürecine bir bakarsak;

Toki ilk İhale ilanını 9 Kasım 2010 Olarak Belirtmişti. İhale Duyurusu İçin Buraya Tıklayınız. Ancak İlk ihale 5 Kasım 2010 da İptal Edildi ve 2011 Ocak Ayında Yapıldı. İhale Aşamasından Sonra Hastanenin Yapımına Başlandı Ancak  Bu Sefer de İhaleyi Alan Şirket İşi Bıraktı ve Bu Yıl Tekrar İhale Edilerek Yapımına Devam Edildi. İnşallah En Kısa Zamanda Bitirilir.

 

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir