İbrahim Ertuğrul’dan Rafet Vergili’ye Cevap

ibrahim-ertugrul-eflani

 Ertuğrul; “Vergili Sadece Konuşuyor”

Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul; ” Bizim Diyalog Eksiğimiz Yok, Biz Gittik, Kendisi Gelmedi. Vergili, Görmüyor, Duymuyor Sadece Konuşuyor.” Dedi

 

Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul kendisi hakkında açıklama yapan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’ye cevap verdi ve “bizim diyalog eksiğimiz yok” diyerek şu açıklamalarda bulundu.

Ertuğrul; “16.11.2013 tarihinde Milliyetçi Hareket Partisinin Eflani adayının tanıtımı nedeni ile düzenlenen toplantıda Karabük  Belediye Başkanı Sayın Rafet Vergili, adımı zikrederek bir takım iddialarda bulunmuş ve bu sözleri medyada yayımlanmıştır. Kamuoyunu doğru bilgilendirmek amacı ile Sayın Vergili’nin iddialarına açıklık getirme zarureti hasıl olmuştur.

Sayın VERGİLİ konuşmasında, “Biz başından bu yana diyalog içerisinde çalışmaya gayret ediyoruz ancak ne yazık ki bunu sağlayamadık. İbrahim Ertuğrul kardeşimizi severim, ancak şu ana kadar kendisiyle bir kez bir araya gelip Eflani ile ilgili bir konu konuşamadık, bunun sorumlusu da AK Parti İl teşkilatıdır. Biz ilçelerimize neden hizmet etmeyelim, oturup müşterek programlar yapmayalım? Diyorum ki Karabük’te bir havaalanı yapılacaksa Eflani’ye yapılmalı. Karabük’ün, Safranbolu’nun hatta Bartın’ın ortak kullanabileceği bir havaalanı, ancak hep bir ağızdan olmaz diyorlar, çünkü bunu Rafet Vergili söylüyor. Buna kim destek verecek, Eflani Belediye Başkanı destek verecek, peki ben bir yıldan beri bunu konuşurken siz İbrahim Ertuğrul beyden bu konuda bir destek duydunuz mu, Eflani Belediyesi ile müşterek çözeceğimiz hiç mi problem yok.Biz isterdik ki ilçelerimize de müşterek çalışmalar yapalım.” Diyor. Ben de diyorum ki Sayın VERGİLİ, bende sizi hem sever hem sayarım ancak, ;

  1. 2009 seçimlerinden 1.5 ay sonra makamınıza giderek tebrik ettim. 4,5 yıl oldu siz, hala iadeyi ziyarette bulunmadınız, Eflani’ye, geldiğiniz halde Eflani Belediyesini ziyaret etmediniz. Diyalog kuramamaktan şikayet etmeye hakkınız var mı? Gittiğim her yerde partisine ve siyasi görüşüne bakmadan Belediye başkanlarını ziyaret ederim. AK Parti İl başkanlığından en ufak bir eleştiri veya uyarı almadım, peki size MHP il teşkilatı mı engel oldu
  2. Sayın VERGİLİ sizin havaalanı önerinize nezakete gereği teşekkür ettim. Karabük, Safranbolu ve Eflani gazetelerinde bu beyanlarım manşetten ve ön sayfadan haber konusu oldu. Gazetelerin henüz mürekkebi kurumadı. Sosyal paylaşım sitelerinde hala dönüyor. Bu hususta olmaz diyen hiç kimseyi de duymadım. Anlaşılıyor ki siz, medyayı takip etmiyor, görmüyor, duymuyor sadece kafanızda oluşturduğunuz ön yargılarla konuşuyorsunuz. Şimdi çıkıp desem ki hadi hemen havaalanı nı yapmaya başlayalım, betonu da benden, ne yapacaksınız? Hiçbir şey! Çünkü, havaalanını yapmak ne sizin vazifeniz ne benim. Bunu , gerekli görüldüğünde ulaştırma bakanlığı yapacaktır.
  3. On yıla yakın bir süredir Eflani’ye hizmet ediyorum, bu sürenin dört yılı Saadet partisinde geçti. Hiç yakınmadım, acziyet ifadem olmadı, şikayet etmedim. Enkaz ve borçla devraldığım halde enkaz edebiyatı da yapmadım hizmet ettim, hizmet ve yatırımlarımız devam ediyor ve edecek. Sayın Vergili, siz yardım etmediniz diye hamdolsun bir eksiğimiz de kalmadı. En çok kullanacağınız mahalle yolları meselesi de 2014 yazından itibaren alt yapısı ile birlikte inşallah tarih olacak.
  4. Belediyelerin tüzel kişilikleri, bütçeleri, ödenekleri ayrı ayrıdır. Hiçbir belediye başka belediyenin işini hizmetlerini yapamaz. Öyle olsaydı ilçe belediyeleri il belediyelerinin şubesi olurdu. Siz, şimdiden hem adayınızı hem Eflani halkını kandırmaya çalışıyorsunuz. Sayın Vergili, diyelim ki siz aday olmadınız veya seçilemediniz adayınız, pardon mu diyecek? Saygılarımla” dedi.

Kaynak: brtv.com.tr

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir