İbrahim Ertuğrul, TOKİ Eflani Konutlarına Gösterilen İlgiye Teşekkür Etti

eflani-toki

Belediye Başkanımız İbrahim ERTUĞRUL, TOKİ ( Toplu Konut Projesi ) ye gösterilen ilgiden dolayı Eflani halkına teşekkür etti.

 

ERTUĞRUL, açıklamasında “ TOKİ işbirliği ile yapılacak olan Toplu Konut Projemize memnuniyet verici bir katılım var. Başvurular her geçen gün artıyor ve bu gün itibarı ile 350 civarında. Başvuruların % 80 i, 2+1 konutlara yapılıyor. Bu konutlar 80 – 85 M2 büyüklüğünde ve alt gelir gurubuna yönelik yapılmaktadır. Başvuruların % 20si ise sosyal konutlar. Bu Yapılar 3+1 100-115 ve 115-130 M2 lik konut tipi şeklinde olacak. Alt gelir gurubu yapılar için başvuru ücreti 4-6 bin arası, peşinat ise konut maliyetinin 5 12 si olacak. (Başvuru ücreti % 12 peşinattan düşülecek geri kalanı 180 ayda eşit taksitle ödenecek)

 

Sosyal konutlarda ise başvuru ücreti 6-8.5 bin tl peşinat ise konut bedelinin % 15 i olacak (Başvuru ücreti % 15 peşinattan düşülecek geri kalanı ise 120 ayda ödenecek)

 

Müracaat edecek vatandaşlarımızın dikkat etmeleri gereken hususlar var. Alt gelir gurubu olarak nitelendirilen 2+1 konut talebinde bulunan vatandaşlarımızın Karabük doğumlu olmaları veya son bir yıl içinde EFLANİ’ de oturduklarını belgelemeleri gerekiyor. 3+1 sosyal konutlarda bu şart aranmıyor. Ancak her iki tip konuta da başvuran başvuru sahiplerinin kendileri ile eş ve velayeti altında bulunan çocukları üzerine kayıtlı müstakil tapulu konut olmaması gerekiyor. Arazi, arsa, köy evi ve müşterek tapulu konutlar başvuruya engel değil.

 

Diğer bir hususta, konutlarda kendisi veya eş ve çocuklarının oturma zorunluluğu bulunması. Yani borcu bitinceye kadar, kiraya verilmesi veya satılması mümkün değil. Ayrıca başvuru sahibi alt gelir gurubundan konut almak isterse 2600.00 den fazla geliri olmadığını beyan etmek zorunda ve başvuru sahipleri 25 yaşını doldurmuş olmaları gerekiyor.” dedi.

Kaynak: www.eflani.bel.tr

Facebook Hesabınızla Yorum Yapın

Eflani Haber Bilgi Portalı

Sözde Değil, Gerçek Bir Eflani Sevdalısı...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir