Bir Teşekkür, Bir Teessüf…

Eflani’deki gelişmeleri vatandaşlarla paylaştığı için Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul’a teşekkür ederken, Karabük Üniversitesince Eflani’de gerçekleştirilen önemli bir toplantıyı basın ile paylaşmayan Karabük Üniversitesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğüne teessüflerimizi sunuyoruz.

Haberleşme ve Basın kavramları Anayasamızda da önemli bir yer tutan özgürlükler arasındadır. Günümüzde modern iletişim araçları sayesinde haberleşme farklı boyutlara çıkmış, çok kolaylaşmış ve hızlanmıştır. Buna rağmen küçük yerlerde haberlerin organize edilmesi ve paylaşılmasında hâlâ bazı aksaklıklar olmaktadır.

Eflani Belediye Başkanı Sayın İbrahim Ertuğrul, belediye hizmetlerinin halka duyurulmasının yanında Eflani ile alakalı bir çok haberi paylaşarak vatandaşların bilgilenmesini sağlamaktadır. Hatta bazen bu paylaşımları o kadar ustalıkla yazmaktadır ki, noktasına virgülüne dokunmadan bir haber sitesinde veya gazetede paylaşılabilir. Bunun için kendisine teşekkür ediyoruz.

Geçtiğimiz hafta Başkan Ertuğrul bir paylaşımı ile “Karabük Üniversitesi senato toplantısının Eflani Meslek Yüksek Okulunda gerçekleştiğini ve Rektör Prof. Dr. Refik Polat’ın Belediyeyi ziyaret ettiğini” duyurdu. Bunun üzerine bizde Karabük Üniversitesi tarafından da bir haber paylaşılmasını bekledik… Peki neden böyle bir beklenti içerisine girdik?

Başkan Ertuğrul kendisi ile ilgili kısmı paylaştı ancak;
-Toplantıya kimler katıldı? (Üniversite ve Yerel Yönetimden)
-Toplantıda önemli bir karar alındı mı?
-Eflani MYO ile ilgili gelişme veya gelişmeler paylaşıldı mı?
-Üniversitenin ilk ve tek “Atçılık ve Antrenörlüğü Programı” için neler düşünülüyor?
-Eflani MYO’da bulunan ata binildi mi? (veya Beslendi mi? Görüldü mü?)
-Açık manej sahası incelendi mi? (Şu an içinde bulunduğumuz günler gibi mevsimsel koşullar için kapalı manej için bir şey söylendi mi?)
Eflani Hindi Heykeli önünde bir hatıra fotoğrafı çekildi mi?
-Karlar altında ayrı bir güzelliği olan ve Üniversitemiz öğrencileri ve kulüpleri (Su Sporları kulübü vb.) tarafından ziyaret edilen göletlerimize gidildi mi? (Ev sahibi konumunda olanlar böyle bir teklifte bulundu mu?)
.
.
.
Üniversite tarafından bir haber beklentimiz, yukardaki ve benzeri soruların cevaplanması içindi.

Eflani’de gerçekleşen Senato Toplantısı hakkında üniversiteden bir açıklama beklerken, “Karabük Üniversitesi Senato Toplantılarını” araştırmaya başladık. Bu araştırma neticesinde gördük ki Üniversite Senato Toplantılarını İlçelerde Yapma Kararı almış. (Gerçekten çok yerinde ve alkışı hak eden bir karar.)

Araştırmalarımızın devamında gördük ki 4 Kasım 2020’de Ovacık ilçemizde bir toplantı gerçekleşmiş. Eflani’de gerçekleşen toplantı Üniversite tarafından hiç bir yerde paylaşılmamasına karşın Ovacık’taki toplantı, Üniversitenin resmi yayın organında, Genel Sekreterlik sitesinde, üniversitenin resmi sosyal medya hesaplarında, yerel ve ulusal basında paylaşılmış. Yani neredeyse paylaşılabilecek her yerde paylaşılmış. Bir tarafta Eflani ile ilgili sıfır (0) paylaşım diğer tarafta Ovacık ile ilgili onlarca paylaşım. Bunu görünce Karabük Üniversitesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğüne teessüf etmek istedik.

Senato İlçeleri dolaşmak gibi güzel bir karar almış, bu kararı o ilçelerin önemli yerlerini ziyaret ederek taçlandırmalarını beklerdik. Hindi Heykeli önünde veya karlar altındaki gölet kenarında çekilip paylaşılacak bir fotoğraf Eflani için büyük bir tanıtımdır. Gene MYO’daki atı beslerken veya -bir mani yoksa- Rektör yada Senato Üyeleri ata binerken çekilecek bir kare hem Eflani ismi hem de Eflani MYO için önemli bir tanıtımdır. Üniversitemizin olaylara bir de bu yönden bakmasını rica ediyoruz. Eskipazar’da Hadrianapolis Antik Kentini, Yenice’de Ormanları ve Ihlamur Terası ziyaret edin lütfen… Esen Kalın…

İbrahim Ertuğrul’un Paylaşımı;

Ovacık’taki toplantıyla ilgili arama sonuçları;

Eflani Haber Portalı Yazısına Yorum Yapın

Eflani Haber Bilgi Portalı

Eflani Haber ve Bilgi Portalı, Profesyonel Bir Eflani Sevgisiyle Yönetilmektedir. Sitemizde Eflani İle Alakalı Bir Çok Bilgi ve Güncel Haberleri Bulabilirsiniz. Teşekkür Etmek İçin İletişim Kısmından Bize Ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir