İlçe Protokolü Öğrencilerle Film İzledi

Eflani Kaymakamı Büşra GÜNEŞ, Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul, Protokol Üyeleri, Şehit Aileleri ve Gazilerimiz, değerli Gençlerimiz ve Öğrencilerimiz ile birlikte Milli Mücadele’nin seyrini değiştiren gizli bir operasyonu konu edinen “Kurtuluş Hattı” sinema filmini Safranbolu’da gerçekleştirilen programla birlikte izlediler.

Yapımcılığını Selman Kayabaşı ve Hamdi Erdoğan üstlendiği ve önemli isimlerin yer aldığı “Kurtuluş Hattı” sinema filminde, Atatürk’ün Nutuk’ta “Kendisine teşekkür etmeyi milli ve vatani görev olarak görüyorum” dediği telgraf memuru Hamdi Bey’in hayatından esinleniliyor.

Telgraf memuru Hamdi Bey’in yaşamından esinlenilen ”Kurutuluş Hattı” sinema filmi Milli Mücadele yıllarında işgal kuvvetlerinin Anadolu ile İstanbul arasındaki bağlantıyı koparmak için yürüttüğü plana karşı yürütülen gizli bir operasyonu anlatıyor.

Sinema filminden sonra Kaymakamımız Büşra GÜNEŞ, protokol üyeleri ve ailelerimiz birlikte yemek yediler. Yemek sonrası masaları tek tek dolaşarak bir süre sohbet eden Kaymakam Büşra GÜNEŞ; ‘’Kurtuluş Hattı sinema filmi vesilesiyle düzenlediğimiz bu yemekte, siz kıymetli Gazilerimiz, değerli Şehit ailelerimiz ve sevgili Gençlerimizle birlikte olmaktan duyduğum memnuniyeti ifade ediyor davetimize icabet ettiğiniz için hepinize en içten teşekkürlerimi sunuyor, sizleri sevgiyle, saygıyla selamlıyorum” dedi.

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir