Karantinaya Alınan Köylerde Sessizlik Hakim

İlçe Kaymakamımız Burak ÖZ, koronavirüs kapsamında karantinaya alınan Soğucak ve Kutluören köylerinde alınan tedbirleri yerinde denetledi.

İlçe Umumi Hıfzısıhha kurulunun 10.06.2020 tarihli kararıyla, ilçemiz Soğucak Köyü’nde 2 kişide Covid-19 vakası ve Kutluören Köyü’nde 3 kişide Covid-19 vakası görülmesi nedeniyle, halk sağlığının korunması ve salgının kontrol altına alınması amacıyla;
ilçemiz Soğucak ve Kutluören Köylerine bağlı merkez mahallelerimizin, 1593 sayılı Umumi Hıfzısıhha kanununun 27. ve 72. maddeleri kapsamında; 10.06.2020 tarihinden itibaren giriş ve çıkışlara kapatılarak, 14 gün süre ile karantina altına alınmasından dolayı, karantina altındaki köylerimize giderek incelemelerde bulunan Kaymakam ÖZ, Soğucak Muhtarı Mustafa Demir ve Kutluören Muhtarı Salim Göktepe‘den vatandaşlarımız hakkında bilgi alarak, “Bu süreci önce tedbirlere uyarak daha sonra sabırla hep birlikte aşacağız. İlçe umumi hıfzıssıhha kurulumuzda aldığımız kararların tamamının vatandaşlarımızın sağlığı için aldığımızı ve sıkı bir şekilde takip ederek uyguladığımızı belirtmek isterim” dedi.

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir