Küre-i Hadid Camii Çevre Düzenlemesi Yapılıyor

kure-camii-cevre-duzenlemesi


Eflani İlçemizde bulunan yaklaşık 600 yıllık bir tarihi geçmişe sahip olan Küre-i Hadid Cami çevresinde yapılacak çevre düzenlemesi için bölgeyi ziyaret eden Genel Sekreterimiz Uzun, “Özel İdare olarak her daim ihtiyaçlara cevap vermek önceliğimiz olmuştur” dedi.

Genel Sekreterimiz Mehmet Uzun, Eflani Kaymakam Yasin Akgül, Vakıflar Bölge Müdürü Yavuz Yücebıyık, İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürümüz Vildan Turcan, Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nden Mimar İbrahim Erol, İl Genel Meclisi üyelerimiz Mesut Aydın ve Ahmet Koç ile birlikte Eflani Demirli Köyü Küre-i Hadid Cami’sinde çevre düzenlemesi ve imar alanları ile ilgili proje çalışması kapsamında incelemelerde bulundu.

Mübarek gün ve gecelerde ziyaretçi akınına uğrayan tarihi cami çevresinde ziyaretçilerin daha rahat ibadet etmeleri için çevre düzenlemesi anlamında incelemelerde bulunarak, Özel İdare olarak üzerimize düşeni yapmaya her daim hazır olduğumuzu söyleyen Genel Sekreterimiz Uzun; ” Bölgemizin en önemli tarihi değerlerinden olan Küre-i Hadid Cami’si çevresinde vatandaşlarımızın özel gün ve gecelerde daha rahat hareket edebilmeleri için çevre düzenlemesi talebi geldi. Bu doğrultuda da İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürümüz, projeleri burada Kaymakamımıza, Vakıflar Bölge Müdürümüze ve Meclis Üyelerimize sunarak yapılabilecek çalışma hakkında bizleri bilgilendirdi. Sağolsun Vakıflar Bölge Müdürü Yavuz Yücebıyık’da Kastamonu’dan bizleri kırmayıp buralara kadar geldi ve her zaman olduğu gibi bugünde bizlere yardımcı olmaya çalıştı. Kendilerine de bu anlamda çok teşekkür ederim. Bizlerde Özel İdare olarak tarihe ışık tutan bu güzel ibadethane çevresinde vatandaşlarımızın daha rahat hareket edebilmeleri için elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

Kaynak: Karabük İl Özel İdaresi

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir