Eflani’de Kaz Yetiştiriciliği İçin Çalışmalar Yapılıyor

Eflani ile alakalı yazılarından bir çok kez yararlandığımız Ahmet Gölbek yine köşesinde Eflani’ye yer verdi. Ancak bu sefer Eflani’yi sürmanşetten verdi desek yeridir. Çünkü bugünkü Her Telden köşesine Eflani ile başladı ve arda arda 3 Eflani başlığı paylaştı.

Ahmet Gölbek, Eflani Tarım Kredi Kooperatifi ve Eflani Ziraat Odası Başkanı Mehmet Karadeniz ile görüşmesini ve bu görüşmede Eflani’deki tarımsal kalkınma alanındaki gelişmeleri okurlarına aktardı.

Gölbek, yazısında Eflani siyasetine de değinerek; Eflani CHP ilçe Başkanı olarak seçilen Ahmet Aytaç ve İYİ Parti ilçe başkanı Halil İbrahim Bulut’tan bahsetti.

Gölbek’in bugünkü yazısındakiEflani bizim sevdamız/ memleketimiz/ doğduğumuz/ ebedi istirahatgahımız olacak elbet.
EFLANİ’DE kimse ile küfürleşmedik, mahkemeleşmedik, kavgamız olmadı
.” veKindar, kibir ortamı gidecek, hoşgörü, vefa ortamı gelecek İlçeye.sözleri dikkat çekti.

İşte Ahmet Gölbek’in bugünkü yazısı;

EFLANİ TARIM KREDİ KOOPERATİFİ BAŞKANI SAYIN MEHMET KARADENİZ “KAZ YETİŞTİRİCİLİĞİ ÜZERİNDE ÇALIŞIYORUZ..” VE KREDİ FAİZLERİ
Karabük İl Tarım Müdürlüğü Bürokratlarının da kabul ettiği bir gerçek var “EFLANİ TARIM KREDİ KOOPERATİFİ VE ZİRAAT ODASI ÇOK ÜRETKEN BİR ÇALIŞMA TEMPOSU İÇERİSİNDE..” diyorlar ve gerçekten de öyle.
Başkan Sayın MEHMET KARADENİZ atıl durumda olan bu Kuruluşlara büyük ivme kazandırdı,zaten EFLANİ’DE büyük potansiyel olan ZİRAAT OLAYINA ciddi hareketlenme getirdi.
SİYEZ Buğdayı ekimi ile başlayan EFLANİ Tarımsal kesiminde ki hareketlenme,MANDA Yetiştiriciliği,NOHUT Ekim projesi ile devam edecek gibi görünüyor ve Başkan Sayın MEHMET KARADENİZ,bu kez de “KAZ YETİŞTİRİCİLİĞİ,ÜRETİMİ..” projesi üzerinde odaklandıklarını söylüyor.
Sayın MEHMET KARADENİZ yaptıkları çalışmalar sırasında EFLANİ Kaymakamlığından ve EFLANİ Belediye Başkanlığı’ndan çok ciddi ve samimi ilgi gördüklerinin de altını özellikle çiziyor.
Bu arada ULUSAL BASINA yansıyan TARIM KREDİ KOOPERATİFİ kanalı ile çiftçilere verilen kredilere uygulanan FAİZLERİ sorduk Sayın MEHMET KARADENİZ’E ve bu konuda Bakanlık duruma el koymuş ve faizler ciddi biçimde düşürülmüş.
ÇİFTÇİ RAHAT BİR NEFES ALDI diyor..
EFLANİ çiftçisi yeni üretim çeşitlenmelerine çabuk uyum sağlıyor..
GELİRLERİ DE o ölçüde artacak demektir..

EFLANİ TARIM KREDİ KOOPERATİFİ VE ZİRAAT ODASI BAŞKANI SAYIN MEHMET KARADENİZ “ABİ GÖRECEKSİN HİNDİDEN SONRA,KAZ ÜRETİMİ.”
Eflani Tarım Kredi ve Ziraat Odası Başkanı Sayın MEHMET KARADENİZ ile uzunca bir süre sohbet ettik,Sayın MEHMET KARADENİZ üretken bir Yönetici,her iki Kuruluşta da göreve geldikten bu yana çok önemli işlere imza attı/atıyor.
Şimdi SİYEZ BUĞDAYI PAKETLEME TESİSİ ÜZERİNDE ÇALIŞMA VAR.
Galiba bu tesis KOOPERATİF ve ODA kanalı ile kurulamıyormuş,bir ŞİRKET KURULARAK bu tesisin yapımı cihetine gidileceği yolunda bilgiler veriliyor..
Şimdi Eflani İlçesinde KAZ ÜRETİCİLİĞİ için bir proje üzerinde çalıştıklarını anlattı Sayın MEHMET KARADENİZ ve hayli iddialı sözler ederek “ABİ GÖRECEKSİN,HİNDİ veya İBİ ÜRETİMİ İLE ANILAN EFLANİ,KISA SÜRE İÇERİSİNDE KAZ ÜRETİMİ İLE DE ANILMAYA BAŞLAYACAK..” dedi.
KAZ çok çabuk irileşen,kiloya gelen bir hayvanmış.
MAS cinsi bir KAZ türünden bahsetti Sayın MEHMET KARADENİZ ve öyle sanıyoruz ki,Karabük VALİLİĞİ’NİN DE destekleri ile EFLANİ Kaymakamlığı,EFLANİ Belediyesi bu işin üstesinden gelecek.
BÖYLE BİR BEKLENTİ VAR.
EFLANİ yılların durağanlığını üzerinden atıyor,atılımların eşiğinde..

EFLANİ İLE İLGİLİ YAZMIŞKEN,EFLANİ SİYASİ ALANDA DA HAREKETLİ GÜNLERE YELKEN AÇTI VE SAYIN AHMET AYTAÇ,SAYIN H.İBRAHİM BULUT
Eflani Tarım Kredi Kooperatifi ve Ziraat Odası çalışmalarından söz ettik ve hazır EFLANİ’DEN söz etmişken biraz daha devam edelim,zira Eflani bizim sevdamız/memleketimiz/doğduğumuz/ebedi istirahatgahımız olacak elbet.
EFLANİ’DE kimse ile küfürleşmedik,mahkemeleşmedik,kavgamız olmadı.
Çok ciddi gelişmeler var EFLANİMİZDE ve EFLANİ ürün çeşitlendirmeleri yaşıyor,EFLANİ köylüsü bu yeniliklere,bu gelişmelere çok çabuk uyum sağlıyor,bu nokta da yılların durağanlığını,yılların pasifliğini üzerinden atıyor İlçe.
Bu durum SİYASİ HAYATA DA YANSIYACAKTIR ELBET.
Bakın CHP EFLANİ İlçe Başkanlığı görevine seçilen Sayın AHMET AYTAÇ çok atak,geniş toplum kesimleri ile çabucacık kaynaşabilen bir insandır ve İlçe sorunlarının üzerine gözünü kırpmadan gidebilecek,bu sorunları dile getirebilecek bir yapı da Siyasetçidir.
Yine İYİ Parti EFLANİ eski İlçe Başkanı Sayın HALİL İBRAHİM BULUT,yeniden Genel Merkez tarafından aynı göreve getirildi ve Sayın HALİL İBRAHİM BULUT’TA İlçe sorunlarını çok iyi bilen,bunları yüksek sesle konuşabilecek bir Siyasi figürdür.
EFLANİ Siyasetinde de önemli hareketlenmeler olacaktır..
O eski durağan,sessiz,suskun Siyasi hava gidecek,yerine konuşan,tartışan,sorunları yüksek sesle dile getiren ve demokratik bir anlayışın daha çok hakim olduğu bir ortam gelecektir..
Kindar,kibir ortamı gidecek,hoşgörü,vefa ortamı gelecek İlçeye.

Kaynak: http://bolgeninsesigazetesi.com/her-telden-10-ocak-2020.html

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir