Polis Teşkilatının 173. Kuruluş Yıl Dönümü Kutlandı

Hükümet konağı bahçesinde yapılan tören, İlçe Emniyet Amirinin, Atatürk Anıtına çelenk sunması ile başladı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan İlçe Emniyet Amiri İrfan İNAN konuşmasında “Polislerimizin, halkın hizmetinde, devletimizin emrinde olduğu; huzur ve güven içerisinde yaşanabilir ortamların hazırlanmasına hizmet etmenin bilinci ile vatandaşlardan aldığı destek ve güç ile birlikte bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada çalışmaya devam edeceklerini belirtti.”
Program ; şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilerimizin, şiir ve kompozisyonlarını okuması ve protokol üyeleri tarafından hediyelerinin verilmesi neticesinde son buldu.
Program sonrası Kaymakamımız Sn.Sinan AŞÇI,Emniyet Mensubu personelimizi ve törene katılan protokolü makamında ağırladıktan sonra Safranbolu Cumhuriyet Savcısı Sn.Yusuf MEYDAN ile birlikte İlçe Emniyet Amirliğini ziyaret ederek Türk Polis Teşkilatı’ nın 173. yıl dönümü münasebeti ile yaptırılan pastayı keserek, emniyet personelimize ikram etti.
Kaynak ve Daha Fazla Fotoğraf: Eflani Kaymakamlığı

Eflani Polis Teşkilatı 173. yıl

____________________

KAYMAKAMIMIZ SN.SİNAN AŞCI’NIN POLİS TEŞKİLATININ 173.KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ MESAJI

Ülkemizde huzur ve güven ortamının oluşmasını sağlayan, gerektiğinde canını hiçe sayan polislerimiz, çok onurlu bir görevi icra etmektedirler. Kamu düzeninin korunması, ülkemizde asayişin sağlanması gibi işlevleriyle halkın güvenini kazanan Polis Teşkilatımız, kurulduğu günden bu yana hizmet kalitesini sürekli artırmış, kendini yenilemiştir. Türk Polis Teşkilatı’nın şerefli mazisinden bugüne kadar ülkemizin birliğine ve beraberliğine gösterdiği önemi göz ardı etmemiz asla mümkün değildir. Polislerimiz; millet olarak birlik ve beraberlik içerisinde olma ruhunu, vatan aşkını, bayrak sevgisini en iyi anlatan örnek vatandaşlardır.
Polisin sadece suçluyu yakalamada değil, suçu önlemede de sorumluluğu bulunduğu ve bu anlamda suçu oluşmadan önlemede büyük gayret gösterdiği de gözden kaçmamalıdır. Bu vesile ile halkımızın huzur ve güvenliğini sağlamak için görev yapan Emniyet Teşkilatı’nın tüm mensuplarının 173. kuruluş yıldönümünü kutluyor, teşkilatın her kademesinde hizmet vermiş şehit polislerimizi rahmetle anıyor, görevleri başındaki fedakâr polislerimiz ve bütün teşkilat mensuplarının çalışmalarında başarılar diliyorum.

Sinan AŞCI
EFLANİ KAYMAKAMI

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir