2017 Yılında Hâlâ Susuz Köylerimiz Var!

Eflani’de Yıllardır Çözülemeyen Sorun; SUSUZLUK!

Yıllardır dediysek hakkımız var sitenizde ki Eflani’de Su Sorununa Çözüm Arandı haberimiz 2013 yılından bir haberdir.
Bu sorunu sitemizden ve de özellikle sosyal medya hesaplarımızdan defalarca dile getirdik. Bu sorunu bir çok hemşerimiz farklı zamanlar da bize hatırlattı, rica etti bizde dertlerine deva olur niyetiyle paylaştıkça paylaştık. Yeri geldi dilimizin döndüğünce nasıl çözüm aramaları gerektiğini, nerelere nasıl başvuru da bulunmaları gerektiğini ifade ettik.

Bu konuyu tekrar gündeme getirme nedenimizse İçişleri Bakanlığı’nın talimatıyla ülkemizde her yerinde geçen yılın son aylarından beri gerçekleşen halk günü toplantılarının etkisi, bu güzel uygulama neticesinde toplantıların Eflani ayağı geçen hafta gerçekleşti. Detaylar için tıklayınız
Bu toplantıda dile getirilen huşuların başında susuzluk sorunu geliyor. Bölgemizin uydudan yayın yapan televizyonu BRTV bu olayı Eflani’de 21. Yüzyılda Susuzkalan Köyler diyerek izleyicilerine duyurmuştu. Severek takip ettiğimiz Bölgenin Sesi Gazetesi Kurucusu ve Yazarı Ahmet Gölbek’te bu konuyu 3 yazısında artarda dile getirdi. Onları da burada paylaşıyor. Susuzluk sorununa biran evvel çözüm bulunabilmesini temenni ediyoruz.

https://www.youtube.com/watch?v=thwNTNNQTbo

3 Mart 2017 Tarihli Yazı

VALİ SAYIN MEHMET AKTAŞ GEÇTİĞİMİZ GÜN EFLANİ’DE HALK GÜNÜ YAPTI VE VATANDAŞLARIN SORUNLARINI/DERTLERİNİ DİNLEDİ
Karabük Valisi Sayın MEHMET AKTAŞ İlçe Gezilerini sürdürüyor ve Karabük’ün gelişmeye aç İlçeleri arasında yer alan EFLANİ’YE önce ki gün gitti Sayın AKTAŞ.
VATADAŞLARLA SOHBET ETTİ.
Özellikle BAZI KÖYLERİN SUSUZLUĞUNU dile getiren Eflani sakinleri,su/yol konularına ağırlık veren görüşler dile getirdiler,bir de MAHALLE İÇİNDEN geçen ve tıkanan DERE YATAKLARI gündeme getirildi.
Eflani sakinleri,Eflani Köyleri özellikle SU SORUNU üzerinde durdu..
BAZI KÖYLERİN SUSUZLUKTAN KIVRANDIĞI ORTAYA ÇIKTI..
Eflani gün/gün eriyor,küçülüyor.
AK Parti İktidar döneminde yeterli hizmeti alamayan İlçelerin içinde gösterilen EFLANİ 3400 ler civarında olan nüfusunu 2089 lere kadar geriletmiş durumda..
Umudunu ARAP TURİSTLER GELECEK noktasına düğümlemek gibi bir garabetin içinde olan EFLANİ’DE gerekli gelişmenin nasıl sağlanacağı üzerinde belirli bir görüş birliği olmaması da dikkati çekiyor.
Vali Sayın MEHMET AKTAŞ İlçe gezilerini sürdürüyor ve yararlı oluyor.

6 Mart 2017 Tarihli Yazı

2017 YILINDA EFLANİ KÖYLERİNDEN BAZILARI “SUSUZLUKTAN YAKINIYORSA..” DOĞRUSU BUNU DURUP DÜŞÜNMEK GEREKİR..
Vali Sayın MEHMET AKTAŞ geçtiğimiz hafta içinde EFLANİ İLÇEMİZE gitti,İLÇE GEZİLERİ bağlamında EFLANİ ilçesine gitti ve burada vatandaş ile toplantı yaptı.
Vatandaşın dert ve dileklerini dinledi Vali Sayın AKTAŞ.
2017 Yılında Eflani İlçesi’nin bazı köyleri eğer SUSUZLUKTAN YAKINIYORSA doğrusu oturup düşünmek gerekir,gerçekten oturup düşünmek gerekir..
2017 YILINDA SUSUZLUK ÇEKEN KÖYLER VAR DEMEK..!!
Haydi, arazi yapısı,kış mevsiminin bol kar yağışlı ve sert geçmesi gibi etkenlerle yapılan YOLLARIN BOZULMASINI anlamak mümkün ve bu anlayışla karşılanabilir/karşılayalım..
İyi de bu susuzluktan yakınan köyler ne olacak..?
ARAP TURİSTLERİ ÇAĞIRDIĞIMIZ GÖLETLER İŞE YARAMIYOR MU..?
Bazı köylerin su sıkıntısı çekmesi gerçekten ilginç.
Bir de,Mahalle içinden geçen DERELERİN TIKANMALAR nedeni ile koku yaptığı iddiaları var ki,İnşaallah salgın hastalıklara yol açmaz ve örneğin Tabaklar Mahallesi’nin içinden geçen dere hiç mi dikkatleri çekmez..?
Vali Sayın MEHMET AKTAŞ’IN bu gezileri çok yararlı oluyor gerçekten.

8 Mart 2017 Tarihli Yazı

EFLANİ İLÇESİNDE “BAZI KÖYLER,EĞER,BU DEVİRDE SUYUMUZ YOK DİYE VALİ SAYIN MEHMET AKTAŞ’A ŞİKAYETTE BULUNUYORSA..!!”
Karabük Valisi Sayın MEHMET AKTAŞ,mükemmel bir uygulama yapıyor ve İlçelere giderek “VATANDAŞLARLA YÜZ/YÜZE GÖRÜŞÜYOR VATANDAŞIN DERDİNİ,İLGİLİ DAİRE MÜDÜRLERİ DE YANINDA OLMAK ŞARTI İLE,DİNLİYOR..”
Vali Sayın MEHMET AKTAŞ geçtiğimiz hafta içinde EFLANİ İlçemizi ziyaret etti ve vatandaş toplantısında “BAZI KÖYLERİN SAKİNLERİ SUSUZLUK ÇEKTİKLERİ YOLUNDA YAKINMALAR..” dile getirdiler..
AK Parti Hükümetlerinin en güzel uygulamalarından birisi KÖYDES Projeleri için ayrılan ÇOK YÜKSEK ÖDENEKLERDİR ve bu ödenekler Karabük’e de verildi..
Eğer 2017 YILINDA,eğer HALEN BU DEVİRDE,bazı Köyler SUSUZLUK ÇEKTİKLERİNDEN YAKINIYORLARSA burada bir ilgisizlik mi aramak gerek,yoksa verimli çalışmamak mı aramak gerek.
AK Parti KÖYDES ÖDENEKLERİ adil mi kullanılmadı yoksa..
SUSUZLUK ÇEKEN KÖYLERİN VARLIĞI BUNU DÜŞÜNDÜRÜYOR..
Sanıyoruz,Vali Sayın MEHMET AKTAŞ bu konuya çok yakın ilgi gösterecek,SUSUZLUK ÇEKEN KÖYLERİN sorununu ÖNCELEYEREK hal yoluna koyacaktır..
İnsan bir şekilde YOL BULUR istediği yere ulaşır,YA SUSUZLUK..!!

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir