Halk Günü Toplantılarının 6.sı Eflani’de Yapıldı


Vatandaşların istek, şikâyet ve önerilerini dile getirebilmeleri amacıyla gerçekleştirilen halk günü toplantılarının altıncısı Eflani ilçemizde yapıldı.

Eflani İMKB Çok Programlı Lisesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen halk günü toplantısına Vali Mehmet Aktaş’ın yanı sıra Eflani Kaymakamı Seyfullah Ordueri, Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul, İl Jandarma Komutanı J. K. Albay Cihan Ulukaya, ilgili kamu kurum ve kuruluşların müdürleri, Eflani ilçemizin mahalle ve köy muhtarları ile vatandaşlar katıldı.

Köylerimizde ve mahallelerimizde yaşayan, gerçekten durumu kötü olan, bakacak kimsesi olmayan, yaşlı, özürlü, fakir-fukara insanlarımız varsa onların özellikle bildirilmesi konusundaki hassasiyetini dile getiren Vali Mehmet Aktaş “Zaman sınırlamamız yok, isteyen istediği kadar söz alıp derdini, sıkıntısını bildirebilir.”diye konuştu.

Daha sonra sıraysa söz alarak özellikle su ve yol sıkıntılarının çözümü noktasında destek isteyen muhtarlar ve vatandaşların sorunlarını dinleyen Vali Aktaş, sorunların çözümü konusunda beraberindeki kurum amirlerine talimatlar verdi.

Toplantı sonunda İMKB Çok Programlı Lisesi sınıflarını gezerek öğrencilerle bir süre sohbet eden Vali Mehmet Aktaş, öğrencilerin hazırladığı Mehteran gösterisini izleyerek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Eflani ziyaretine Karabük Üniversitesi Eflani Hayvansal Üretim ve Yönetim Meslek Yüksek Okulu ile devam eden Vali Aktaş, Meslek Yüksek Okulunda incelemelerde bulunarak MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Avni Kırmacı’dan bilgiler aldı.

Son olarak 2016/861 sayılı Müşterek Kararname ile Eflani Kaymakamı olarak atanan Seyfullah Ordueri’ni makamında ziyaret eden Vali Aktaş, Kaymakam Ordueri’ne görevinde başarılar diledi.

“Hedefimiz yıl içersinde burayı hizmete açmak”

Eflani ilçesi dönüşünde Safranbolu Büyük Göztepe (Gümüş) tümülüsünde devam eden kazı çalışmalarını inceleyen Vali Mehmet Aktaş, Safranbolu Kaymakamı Murat Bulacak, Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, Karabük İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Şahin ve arkeolog Şahin Yıldırım’dan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Tümülüsün milattan 900 yıl önce oluşturulmuş çok önemli ve orijinal bir tümülüs olduğunu ifade eden Vali Aktaş “Geçmiş dönemlerde maalesef define arayıcıları tarafından belli oranda tahrip edilmekle birlikte, yine de mevcut hali bile oldukça orijinallik taşıyor. Bu kazı Kastamonu bölgesi tarafından yapılıyor. İnşallah biz de İl Özel İdaresinden bir kaynak aktararak Safranbolu Belediyesiyle birlikte buranın geri kalan çalışmalarının da tamamlanması ve üzerinin uygun bir şekilde kapatılarak ziyarete uygun hale getirmenin gayreti içerisinde olacağız. Bizim hedefimiz yıl içerisinde sonbahara doğru burayı ziyarete açmayı düşünüyoruz.” diye konuştu.

Kaynak: Karabük Valiliği

Karabük Valiliği Eflani Taplantı

Karabük Valiliği Eflani Taplantı

Karabük Valiliği Eflani Taplantı

Karabük Valiliği Eflani Taplantı

Karabük Valiliği Eflani Taplantı

Karabük Valiliği Eflani Taplantı

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir