Avrupa’nın Çelik Adamları: Karabükspor

karabukspor uefa basarisi


Avrupa’nın Çelik Adamları: Karabükspor

Karabükspor tarihinde ilk kez katıldığı Avrupa Ligi’inde tur atlayarak ilkler tarihini yazmaya devam ediyor.
Norveç Temsilcisi Rosenborg ile kendi evinde yaptığı karşılaşmada golsüz berabere kalan Karabükspor, rövanş karşılaşmasında deplasmanda 1-1 berabere kalarak tur atlayan taraf oldu.

Tabi ki bu başarı bütün Türkiye’yi ve özellikle Karabük şehrini sevince boğdu. 7.8.14 tarihi tıpkı 15.5.94 tarihi gibi zihinlerimizin bir köşesine işlendi. Yıllar sonra bu plakamızı andıran tarihi gene gururla hatırlayacağız. Tabi bu tarihi hatırlarken “hani tur atlamıştık ve hiç bir kanal maçımızı naklen vermemişti” de diyeceğiz. Karabükspor Türkiye’yi temsil ederken, ülkemiz basını bunu neredeyse farketmemiştir. Türkiye Ligi büyük(!) denen bir kaç takımdan ibaret değil. UEFA bile kendi resmi sitesinde Karabükspor’u “Avrupa’nın Çelik/Demir Adamları” diye tanıtmış, işçi takımı olmasını ve bu lige katılma başarısını övmüştür. İnşallah Karabükspor başarılarıyla kendisini Avrupa’ya kabul ettirecektir. Artık Avrupa bile Karabük Şehrinden Haberdar…

Bugün çekilen kuralar sonucu play off rakibimiz belli oldu.

Kura çekimi sonucunda takımımız Fransa’nın Saint-Etienne takımı ile eşleşti. Play-off turu karşılaşmaları, 21 Ağustos ve 28 Ağustos’ta yapılacak olup ilk karşılaşma Karabük’te Dr.Necmettin Şeyhoğlu Stadyumu’nda oynanacak.

Karabükspor’umuza UEFA Avrupa Ligi’nde Başarılar Diliyoruz…

Karabükspor Rosenborg Maçı
Avrupa Tarihinde ki İlk Golümüz;
http://www.youtube.com/watch?v=3kbhbJilPz8
.

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir