SYDV’den Öğrencilere Burs ve İstihdama Katkı Duyurusu

eflani ogrenci bursu ve is bulma

İLÇE SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFINDAN SOSYAL YARDIM – İSTİHDAM BAĞLANTISININ ETKİLEŞTİRİLMESİNE YÖNELİK ÇALIŞMALAR

Sosyal Yardım – İstihdam bağlantısının güçlendirilerek yoksul kesimin istihdam edilebilirliğinin artırılması ve üretken duruma geçirilmesine yönelik olarak, Eflani Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı tarafından Genel Sağlık Sigortası kapsamında Gelir Testi sonucu “G0 (primsiz sağlık güvencesi)” olarak belirlenen ailelerde, 18-45 yaş arasında çalışabilir durumda olan bireylerin İş-Kur kayıtlarının yapılarak işe yönlendirilmelerine yönelik program uygulamaya geçirilmiştir. Bu kapsamda Gelir testi sonucu “G0” olan çalışabilecek durumda ve yoksul kesimde yer alan fayda sahipleri Eflani Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına şahsen müracaat ederek İş-Kur kayıtlarını yaptırabileceklerdir. Fayda sahiplerinin iş görüşmesine gitmesi ve işe kabul edilmesi durumundaki sağlık kurulu raporu, fotoğraf, yol vb. gibi giderleri Vakıf tarafından karşılanacaktır. İşine düzenli olarak devam eden kişiler; kömür, eğitim ve gıda yardımlarında öncelikli olarak değerlendirilecektir.

2014-2015 ÖĞRENİM YILI ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK ŞARTLI BAĞIŞLARDAN YAPILAN EĞİTİM YARDIMI MÜRACAATLARI

Eflani Sosyal yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından 2014-2015 Öğrenim yılında Üniversite öğrencilerine yönelik yapılacak olan Şartlı Bağışlardan Yapılan Eğitim Yardımları için 15.08.2014 – 02.09.2014 tarihleri arasında sınav başarı belgeleri (öğrenci belgesini sonra ibraz etme şartıyla) veya üniversite kayıt belgeleriyle Vakfımıza şahsen müracaat etmeleri ilanen duyurulur.

Kaynak: Eflani Kaymakamlığı

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir