Eflani’de “Adreste Nüfus Hizmeti” İle İşler Evden Hallediliyor

Eflani İlçe Nüfus Müdürlüğüne gelemeyen yaşlı, hasta ve engelli vatandaşların evlerine gidilerek Adreste Nüfus Hizmeti ile TC Kimlik Kartı başvuruları alınıyor.

İlimizde ve İlçemizde hizmet kalitesini ve vatandaş memnuniyetini artırmak amacıyla başlatılan ‘’Adreste Nüfus Hizmeti’’ ile nüfus müdürlüklerine gidemeyen hasta, yaşlı ve engelli vatandaşlarımızın kimlik kartı ve adres beyan işlemleri evlerinden ayrılmadan adreslerinde tamamlanmaya başladı.

Nüfus ve Vatandaşlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nce başlatılan uygulama sayesinde nüfus müdürlüğüne gelemeyen vatandaşların ikametine nüfus memurları gidiyor, gezici kayıt terminali ile vatandaşımızın biyometrik verisi(parmak izi) alınıp, imza alımından geçici kimlik belgesinin teslimine kadar bütün işlemler evde tamamlanıyor. Başvurusu tamamlanan kişilerin yeni kimlik kartları, basım aşamasının ardından vatandaşların adreslerine kısa süre içerisinde teslim ediliyor.

Karabük’te yaşlı teyzelerimizin müracaatına bizzat katılan Vali Gürel; Hizmetten faydalanmak isteyen vatandaşlarımızın yakınlarının en yakın nüfus müdürlüğüne müracaat etmesi gerektiğini ifade ederken, “İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ilde başlatılan “Gezici Kayıt Terminali Uygulaması” ile engelli, ileri derecede yaşlı ve yürümesinde sıkıntı bulunanların hanelerine gidilerek uygulama kapsamında görevlendirilen personel tarafından yeni kimlik kartı müracaatları alınıyor. Nüfus ve Vatandaşlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nce başlatılan “gezici kayıt terminali” uygulamasıyla biyometrik veriden parmak izine, imzalanan evraka kadar tüm işlemleri vatandaşlarımızın evlerinde tamamlıyor. Müracaatı alınan vatandaşların yeni kimlikleri PTT aracılığıyla 2 ile 5 gün içinde adreslerine teslim ediliyor. İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun talimatlarıyla Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğümüz tarafından başlatılan ve vatandaşlarımız tarafından büyük memnuniyetle karşılanan bu uygulamanın ülkemize ve ilimize hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Eflani Haber Portalı Yazısına Yorum Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir