Başkan Kökçü’den İftara Davet Var

eflanililer-dernegi-iftar-daveti-haberi


Ramazan ayının yaklaştığı şu günlerde ilk iftar daveti Kocaeli’deki Karabük Eflanililer Derneği Başkanı Bahri Kökçü’den Geldi.

Başkan Kökçü Eflanilileri hem iftar açmaya hemde iftar vermeye davet etti
12 Haziran pazar günü Gebze, Mimar Sinan Mahallesinde ki Şenyuva Düğün Salonunda “Bir oruçluya da sen oruç açtır” sloganıyla yapılacak iftar programının hazırlıklarına başlandığını ifade eden Başkan Kökçü, bu noktada hemşerilerimizi programa maddi destek vererek bir oruçluya iftar vermeye davet etti.

İşte Bahri Kökçü’nün Mesajı;

İFTAR PROGRAMINA DAVET…

”BİR ORUÇLUYA DA SEN İFTAR AÇTIR..”

“Kim bir Müslüman kardeşine iftar vakti yemek yedirirse, onun sevabı kadar da kendisine sevap yazılır. Yemek yedirdiği kimselerin sevabından da hiçbir şey eksilmez.”
(Tirmizî, Savm: 82; İbni Mâce, Sıyam: 40)

Kıymetli hemşerilerim degerli dostlar, Recep Ayı Şaban Ayı derken Mübarek Ramazan ayına sayılı günler kaldı.İçerisinde bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesinin de olduğu,kutsal kitabımız Kuranı Kerimin indirilmeye başlanıldığı aydır Ramazan ayı.

Gerçekten ramazan ayının yaşayışımız üzerinde ayrı bir etkisi vardır. Bu ayın yaklaşması ile birlikte hazırlıklara başlanır. Ramazan boyunca yiyeceğimiz özel yemeklerin malzemelerini önceden alırız. Evlerimizde genel temizlik yapılır. Çevremizde bazı camilerin minarelerine mahya denilen “Hoş geldin ya şehrü ramazan” gibi yazılar görürüz. Radyolar, televizyonlar özel ramazan programı yaparlar.
Ramazanda oruç açma vaktinin ayrı bin neşesi vardır. Bütün aile bireyleri hep birlikte sofraya oturur, oruç açma vaktini gelmesini bekleriz. Ezan veya top sesinin duyulmasıyla birlikte orucumuzu dua ile açarız. Yemeğimizi yedikten sonra dua ederek Allah’a şükrederiz. Sonra akşam namazını kılar ve teravih namazı için hazırlıklara başlarız. Bu ayda camiler dolar taşar.
Ramazan ayı gerçekten bir ibadet ayı olarak yaşanır. Namaz ve orucun yanında aynı zamanda bir yardımlaşma ayıdır. Bu ayda yoksullar, düşkünler daha çok hatırlanır. Geleneğimizde yakınlar, komşular, yoksullar iftara çağrılır. Maddi durumu iyi olmayanlar için iftar sofraları düzenlenir.

Kocaelideki Karabük Eflanililer yar. ve day. derneği olarak bizlerde tüm hemşerilerimiz ve dostlarımızla aynı sofralarda yemek yemek dualar etmek tüm geçmişlerimiz adına mevlidi şerif okumak için iftar proğramı hazırlıklarımıza başlamış bulunmaktayız.

12 Haziran pazar günü Mimar Sinan Mahallesinde ki Şenyuva Düğün Salonunda ”Bir oruçluya sende oruç açtır” sloganıyla yapacağımız İFTAR PROGRAMINA maddi destek vermek isteyen hemşerilerimizin ve dostlarımızın bizlerle irtibata geçmeleri rica olunur.

KOCKAREFDER YÖNETİM KURULU BAŞKANI

BAHRİ KÖKÇÜ
0532 760 16 28

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir