Bayram Dolayısıyla Emniyet Kemeri Uygulaması Yapıldı

İlçemizde bir kaç gündür devam eden Emniyet Kemeri uygulaması bugün de devam etti. Yağlıca Mevkii Şişecam uygulama noktasında Eflani Kaymakamımız Büşra GÜNEŞ, İlçe Jandarma Komutanı Ahmet Muhammet KURT ve Jandarma Personellerimizin katılımıyla emniyet kemeri denetimleri gerçekleştirildi. İçişleri Bakanlığınca, trafik kazalarında emniyet kemerinin önemine dikkati çekmek ve farkındalığı artırmak amacıyla ilçemizde denetimler yapıldı.

Kaymakam Büşra GÜNEŞ, İlçe Jandarma Komutanı Ahmet Muhammet KURT ve Jandarma personellerimizin katılımıyla Jandarma Kontrol noktasında gerçekleşen denetimlerde yolculuk yapan vatandaşlarımıza ve ailelerine emniyet kemeri kullanımının önemine ilişkin bilgilendirme yapılarak, çocuklar için dergi, el broşürleri ve bilgilendirici afişler takdim edildi.

Bayram öncesi seyahat halindeyken emniyet kemerinin takılı olması için vatandaşları uyardıklarını belirten Kaymakamımız Büşra GÜNEŞ “Bayrama sayılı günler kaldı. Bu süre içerisinde vatandaşlarımızın araç kullanırken daha duyarlı olmaları konusunda uyarılarda bulunuyoruz. Özellikte emniyet kemeri takılması konusunda ve arka koltukta oturan vatandaşlarımıza uyarılarda bulunuyoruz. Hiç kimsenin üzülmesini istemiyoruz. Hiç kimsenin sıkıntılı günlerde karşı karşıya kalmasını istemiyoruz. Onun için tüm sürücülerimizin lütfen emniyet kemerlerini takmalarını rica ediyoruz. Bayrama da herkesin kemerli girmesin istiyoruz.” ” #BayramınızKemerliOlsun ” Vatandaşlarımızdan isteğimiz emniyet kemerini mutlaka kullanmaları, sadece emniyet kemeri değil, hız kurallarına, sollama kurallarına yani bütün trafik kurallarına uymaları ve bayramımızı rahat huzurlu şekilde herhangi bir üzücü olaya meydan vermeden geçirmek istiyoruz.’’dedi.

Kaymakamımız Sayın Büşra GÜNEŞ ve İlçe J. Komutanı Ahmet Muhammet KURT şoförler ve yolcularla sohbet ederek hayırlı yolculuklar dileyip Ramazan bayramlarını tebrik etti.

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir