Belediye Meclisinden Harekata Destek Bildirisi

Eflani Belediye Meclisinden ”BAHAR KALKANI HAREKATINA” destek bildirisi yayınlandı.

  AÇIKLAMA

  Ülkemizin bekası, sınırlarımızın güvenliği, inanç, kardeşlik, komşuluk, tarihsel ve kültürel bağlarımız bulunan Suriye halkının korunması ve  güvenli bir şekilde kendi memleketlerinde yaşamlarının temini gayesi ile sınır ötesinde bulunan kahraman ordumuzun 34 şerefli askeri, mübarek Regaip kandilinde İDLİP’TE hain ve kalleş bir saldırı sonucu şehit olmuştur. Belediye meclisi olarak, Eflani halkı adına kahraman vatan evlatlarımıza ALLAH’TAN rahmet, gazilerimize acil şifa, yakınlarına sabır niyaz ediyor ve Yüce TÜRK Milletimize baş sağlığı diliyoruz.

                       Ülkemizin güneyinde 950 km sınırımız bulunan Suriye toprakları, yıllardır terör örgütlerinin yuvası olmuştur. Zalim Suriye rejimi, Pkk. Deaş, Pyd/Ypg gibi örgütlere yataklık etmiş ve güney sınırlarımız terör tehdidine maruz kalmıştır.

                       Suriye Rejiminin baskıcı ve dikta yönetim anlayışı Arap Baharına ve protestolara neden olmuştur. Rejim, halkın sesine kulak vermek yerine baskı ve zulmü artırma yoluna gitmiş, kadın, çocuk, sivil demeden kendi halkına kimyasal silah dahil olmak üzere en acımasız yöntemlerle saldırmış ülkemize göçe zorlamıştır. Ülkemiz Ensar anlayışı ile dört milyon dolayında Suriyeliye yıllardır ev sahipliği yapmaktadır. Son günlerde İDLİP üzerinden yeni bir göç dalgası Ülkemiz sınırlarına ulaşmıştır.

                       Zalim Esed’in politikaları, terör örgütleri yanında emperyalistlerinde binlerce km den Suriye topraklarına üşüşmelerine sebep olmuştur. Dış güçler tarafından silahlandırılan terör örgütleri, güney sınır hattı boyunca mevzilenmiş ve ülkemizi tehdit etmeye başlamıştır.

                       Milyonlarca muhacirin ülkemizin taşıyamayacağı bir yük halini alması, sınırlarımızda yuvalanan terör örgütlerinin beka meselesi haline gelmesi, Ülkemizi “Barış Pınarı” harekatını yapmaya mecbur kılmıştır. “Barış Pınarı” harekatının başarılı olması, İran, Rusya ve ABD yi, panikletmiştir. Barış Pınarı harekatı sonrasında yarım kalmış bir dizi barış görüşmeleri ve mutabakatlar yapılmış, ancak taraflar antlaşmalara uymamış oyalama taktiklerine girmiştir.

                        Bu gün itibarı ile terör tehdidini ortadan kaldırmak, yerinden yurdundan sürülmüş mazlum Suriye halkına kendi topraklarında güvenli bölge oluşturmak adına Ülkemiz “Bahar Kalkanı” harekatını yapmaya mecbur hatta mahkum olmuştur.                    

                        Belediye Meclisi olarak, “Bahar Kalkanı Harekatı” nda Ülkemizin ve kahraman ordumuzun yanında olduğumuzu bildiriyoruz. İnanıyoruz ki gün her türlü siyasi görüş ayrılığını bir tarafa bırakarak bir ve beraber olma günüdür. Milli güvenliğimiz ve ülkemizin bekası her şeyin üzerindedir. Bu duygu ve düşünceyle “Bahar Kalkanı Harekatının” zaferle neticeleneceğine yürekten inanıyor, Kahraman Mehmetçiğimize üstün başarılar diliyor, tarih yazan Kahramanlarımızın burnu kanamadan bu harekatı tamamlamasını Allah’ dan niyaz ediyoruz.

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir