Eflani Vefa Sosyal Destek Grubu Daima Vatandaşın Yanında

Coronavirüs (Covid-19) Tedbirleri Kapsamında Vefa Sosyal Destek Çalışmaları Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Coronavirüs salgını nedeniyle Kaymakamlığımız bünyesinde kurulan Vefa Sosyal Destek Birimi çalışmalarına mesai mefhumu gözetmeksizin hızla devam etmektedir.Özellikle 65 yaş üstü ve engelli vatandaşlarımıza destek olmak amacıyla kurulan Vefa Sosyal Destek Grubu,112,155, 156 no’lu hatlardan gelebilecek talepleri 7/24 yerine getirmek hususunda her türlü desteği sağlamaktadır. Zira yaşlılarımız ve kronik rahatsızlığı bulunan risk grubundaki vatandaşlarımızın ayrıca ilçe dışından gelen vatandaşlarımızın hanelerinde kalmaları, sokağa çıkmamaları özellikle ilçe dışından gelen vatandaşlarımızın 14 gün evden çıkmama kuralına riayet etmeleri Kaymakamlığımızca rica olunur.
İlçemizde coronavirüs salgınına karşı her türlü önlem hassasiyetle alınmaktadır.Vatandaşlarımızın paniğe kapılmaması,bakanlık talimatlarına titizlikle riayet edilmesi yapılan uyarılara tam anlamıyla uyulması,özellikle hijyen kurallarına dikkat edilmesi,mecbur kalmadıkça sokağa çıkılmaması hayati anlamda önem taşımaktadır.
Bu bağlamda Vefa Sosyal Destek Birimi çalışmaları kapsamında bugüne kadar 106 haneye gıda ve temizlik paketi yardımı yapılarak özellikle yaşlı ve engelli vatandaşlarımızın ikamet adreslerine teslim edildi. Ziraat bankası ve PTT ile yapılan ortak çalışma sonucunda ilçemizdeki Ziraat Bankası ,PTT ve Kamu Personellerinden oluşan 2 ekip,5 personel Vefa Sosyal Destek Grubunda görevlendirilerek sokağa çıkmaları kısıtlanan 22 yaşlımıza hanelerinde maaşları ve ödemeleri teslim edildi.İl dışından gelen tüm vatandaşlarımız sağlık ekiplerimizce sağlık kontrolünden geçirildi.İlçe giriş ve çıkışlarında ayrıca ilçe merkezinde titizlikle sürdürülen uygulamalarda Emniyet Ekipleri ve Sağlık Personelleri tarafından 1086 vatandaş durumun hassasiyeti hususunda bilgilendirildi. Köylerimizde ise Jandarma Ekipleri tarafında 1163 kişi bilgilendirilerek vatandaşlarımıza uyması gereken kurallar tebliğ edildi.

Coronavirüs tedbirleri hususunda üstün gayret ile çalışan Vefa Sosyal Destek Grubumuza,Eflani Belediye Başkanlığına,Sağlık Çalışanlarımıza,Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Personellerimize,İlçe Emniyet ve Jandarma Personellerimize,tüm kamu çalışanlarına ve kurallara titizlikle riayet eden Kıymetli Eflani Halkına teşekkür ederiz.

Kaynak: Eflani Kaymakamlığı

Eflani Vefa Sosyal Destek Grubu Bankacılık ve PTT İşlemlerinde Vatandaşın Yanında

Ziraat bankası ve PTT ile yapılan ortak çalışma sonucunda İlçemizdeki Ziraat Bankası ,PTT,Müftülük ve İlçe Tarım Müdürlüğü Personellerinden oluşan 2 ekip,5 personel Vefa Sosyal Destek Grubunda görevlendirilmiş olup,bugüne kadar sokağa çıkmaları kısıtlanan 25 yaşlımıza hanelerinde maaşları ve ödemeleri teslim edilmiştir.
Vefa Sosyal Destek Grubu 7/24 hizmet vermekte olup sokağa çıkması kısıtlanan vatandaşlarımızın taleplerini kısa zamanda karşılamaktadır.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir