Eflani 15 Temmuz Etkinlikleri – 2023

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA ÇUKURÖREN KÖYÜNDE ŞEHİT BARIŞ EFE’NİN KABİR ZİYARETİ VE MEVLİD PROGRAMI DÜZENLENDİLDİ.

TSK içindeki FETÖ/PDY mensubu askerlerin 15 Temmuz gecesi başlattıkları hain darbe girişimi sırasında Boğaziçi Köprüsünde Şehit olan Barış Efe, İlçemize bağlı Çukurören Köyünde bulunan kabri başında dualarla anıldı.

Şehit Barış Efe’nin annesi Nazife Efe’yi evlerinde ziyaret eden Vali Sayın Gürel ve protokol üyeleri daha sonra 15 Temmuz Şehidimiz Barış Efe’nin kabrini ziyaret ettiler.

Kabri başında okunan Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve duanın ardından Vali Sayın Fuat Gürel,Kaymakamımız Gizem Tokur,Şehidimizin Annesi Nazife Efe,Kardeşleri Serpil ve Erdem Efe,Eniştesi İbrahim Yağmur ile protokol üyeleri tarafından Şehit Barış Efe’nin kabrine karanfil bırakıldı.

Şehidimizin kabir ziyaretinden sonra Çukurören Köyü Merkez Camiinde Mevlidi Şerif okunması ve katılan misafirlere Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğü ve Eflani Orman İşletme Müdürlüğü tarafından 15 temmuz Şehidimiz Barış Efe adına 126 adet kızılcık ve 125 adet kiraz fidanı toplam 251 fidan Protokol tarafından vatandaşlara dağıtımı gerçekleştirildi.

Çukurören köy konağında bulunulan ikramın ardından program sona erdi.

Programa Valimiz Sayın Fuat GÜREL, Demokrasi Şehidimiz Barış EFE’nin Kıymetli Ailesi, Kaymakamımız Gizem TOKUR, Belediye Başkanı İbrahim ERTUĞRUL, İl ve İlçe Protokolü ile vatandaşlarımız katıldı.

Tüm Yurtta Olduğu gibi İlçemizde’de “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” Coşkuyla Kutlandı.

Hain kalkışmanın 7. Yıldönümünde İlçemizde,15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü hüzün, coşku ve gururla kutlandı. Anma etkinlikleri çerçevesinde 14 Temmuz Cuma günü saat 11:30’da başlayan etkinlikler 16 Temmuz gece 00:13’de camilerimizden okunan selalar ile son buldu.

Etkinlikler Akşam Namazı sonrası saat 20:35 te Merkez Yukarı Camii Önünden başlayarak İlçe Merkezinde Milli birlik yürüyüşü, Protokol ve Halkımız tarafından gerçekleştirildi. Akabinde Şehit Barış EFE parkında program devam etti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program Kuran-ı Kerim tilaveti okumasından sonra 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Günün anlam ve önemini belirten konuşmalarını yapan Belediye Başkanı Sayın İbrahim ERTUĞRUL ve Kaymakamımız Sayın Gizem TOKUR ’un ardından İlçe genelinde düzenlenen 15 Temmuz içerikli kompozisyon yarışmasında dereceye giren Şehit Alişen KORKUT Ortaokulu 7/A öğrencimiz Tuğba ŞAHİN eserlerini okuması akabinde, Eflani Belediyemizin hazırlamış olduğu video ve sinevizyon gösterileri ile devam etti. Ardından Eflani ilçe Müftü V. Şenol YALÇIN tarafından Aziz Vatanımız için canını feda eden tüm Şehitlerimiz adına edilen dualardan sonra, saat 00.13’de tüm Camilerden okunan Selalar ile son buldu.

Düzenlenen Programa Kaymakamımız Sayın Gizem TOKUR, Demokrasi Şehidimiz Barış EFE’nin Kıymetli kardeşi Sayın Erdem EFE, Belediye Başkanı Sayın İbrahim ERTUĞRUL, İlçe Protokolü, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi Üyeleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri, Mahalle ve Köy Muhtarları ile İlçemiz halkı katıldı.

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir