Eflani CHP’den Hüseyin Avni Aksoy’a Tepki

Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy’unda aralarında bulunduğu 3 isim CHP’den istifa etti. CHP Milletvekilleri Mehmet Ali Çelebi, Hüseyin Avni Aksoy, Özcan Özel yaptıkları açıklama ile partilerinden istifa ettiklerini açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisi’nde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na mektup yazarak şikayetlerini dile getiren 3 isim Mehmet Ali Çelebi, Özcan Özel ve Hüseyin Avni Aksoy, dün Meclis’te gerçekleştirdikleri açıklama ile partiden istifalarını açıkladılar. Bu kararın ardından Eflani CHP İlçe Başkanlığı da konuyla ilgili açıklama yaptı.

Yapılan İlk Açıklamada; “Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy’un partimizden istifa ettiğini öğrenmiş bulunmaktayız. CHP Karabük İl ve İlçe Örgütleri olarak Genel Merkezimizin ve Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nun sonuna kadar yanındayız ve arkasındayız… Partimizi iktidara taşımak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğimiz bilinmesini Kamuoyuna saygıyla duyururuz. CHP Karabük İl Başkanlığı, Eflâni İlçe Teşkilatı” denildi.

CHP Eflani İlçe Başkanı Ahmet Aytaç‘ın sosyal medya hesabında paylaştığı diğer bir açıklamada ise; “CHP kökleri Kuvayı Milliye olan Cumhuriyeti kuran kuruluş ve kurtuluşun partisidir. 97 yıllık büyük bir çınardır. Kuruyan yapraklar düşer ama koca çınar var olmaya devam eder. Cumhuriyet ve demokrasi mücadelemiz devam edecektir. Yolumuz CHP ile Atatürk ilke ve Karabük Milletvekili Vekillikten de istifa etmelidir oyumuzu helal etmiyoruz birde CHP kötüleyerek ayrılıyor yazık bu kişiye vekilliklerini CHP borçludur. Varlığında ne gördük ki yokluğu boşluk olsun. Kongre yaptık vekil yok, cenazede yok, düğünde yok ama gece AKP yemeği oldu gelmiş Eflâni’ye. Hiç bir teşkilatının arkasında durmadı maalesef… Eflâni’de kaç kere esnaf ziyaretine geldin? -Hiç. Kaç köy gezilerine geldin? – Hiç. Eflanililer hakkını helal etmiyor. Vekilliğini CHP’ye borçludur. Vekillikten de istifa etmesi gereklidir. Birde CHP kötüleyerek ayrılıyor yazık size diyoruz. CHP Eflani ilçe yönetimi.” ifadelerine yer verildi.

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.