Eflani İmam Hatip Ortaokulunun Temel Atma Töreni Yapıldı

Eflani ilçemizde yapımına başlanan 8 derslikli Eflani İmam Hatip Ortaokulu’nun temeli düzenlenen törenle atıldı.

Temel atma törenine Vali Fuat Gürel, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi, eski TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Karabük Milletvekilleri Cumhur Ünal ve Hüseyin Avni Aksoy, Vali Yardımcısı Barboros Baran, Eflani Kaymakam Vekili ve Yenice Kaymakamı Muhammed Evlice, Safranbolu Kaymakamı Fatih Ürkmezer, İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ, İl Jandarma Komutanı Ali Sefa Yılmaz, Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul, kurum müdürleri, ilçe müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan Vali Gürel, “8 derslikli İmam Hatip Ortaokulunun temelini atmak üzere bugün Eflani’deyiz. Eflani bölgemizin en güzel kentlerinden bir tanesi. Her bölgede bir turizm bölgesi oluşturmaya çalışıyoruz. Eflani’deki göletlerden birinde bir altyapı oluşturabilirsek Safranbolu’ya gelen turistlerden bir kısmını buralara da getirme şansımız doğabilir. Eğitim hepimiz için çok önemli, çocuklarımıza yapacağımız bu tür yatırımlar geleceğimize yapılan yatırımlardır. Eflanili Fatma Karakaş isimli çocuğumuz 3400’lü sıralara gelerek bir başarı elde etti. Belli ki Eflanililer eğitime önem veriyor ve bu tür yatırımlar da Eflani’nin başarısına katkıda bulunacak. Ben burada yapılacak okulun Eflani’ye bölgemize hayırlı olmasını diliyorum. Burada milli ve manevi duygularla yetişen çocuklarımız vatana millete hayırlı birer birey olur inşallah.”dedi.

Konuşmalarının ardından yapılan dua ile Eflani İmam Hatip Ortaokulunun temeline ilk harç Vali Gürel ve protokol üyeleri tarafından döküldü.

Kaynak: Karabük Valiliği


Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir