Eflani – Daday Yolu Temel Atma Töreni Selalmaz’da Yapıldı

eflani-daday-yolu-yapimi-basladi

Eflani- Daday yol yapım çalışmasının temel atma töreni bugün Selalmaz’da yapıldı. Temel atma törenine Ak Parti Kastamonu Milletvekili M.Gökhan Gülşen, Karayolları Bölge Müdürü Sami Uyar, Daday Belediye Başkanı Hasan Fehmi Taş, Yüklenici firma yetkilileri, Ak Parti İlçe Teşkilatı ve çok sayıda vatandaş katıldı. Yolun maliyeti 30 milyon TL olarak açıklandı.

Daday – Eflani Yolunun 25 Eylül 2013’de 15. Bölge Kastamonu Bölge Müdürlüğü’nce yapılan ihalesine 34 adet teklif gelmişti. Tekliflerin 29 tanesi geçerli sayıldı ve ihaleyi Özkardeşler İnşaat Hafriyat Nakliyat San. ve Tic . Ltd. Şti. kazandı. Firmanın 05.12.2013’de Karayolları Bölge Müdürlüğü ile imzaladığı sözleşmeye göre yapım işi, Kastamonu Kuzeykent Kavşağı’ndan Daday merkeze, Daday ilçesi çevre yolu da dahil olmak üzere Eflani ilçesi–Pınarbaşı kavşağına kadar olan karayolunu kapsıyor. Sözleşme hükümlerine göre yaklaşık 74 km olan yolu yüklenici firma 800 gün içerisinde yani 18.02.2016’ya kadar bitirmek durumunda. Özkardeşler İnşaat Nakliyat San. ve Tic Ltd Şti firması aynı zamanda Pınarbaşı–Eflani arası karayolu yapımını üstlenmiş ve bu karayolunun büyük kısmını bitirmiş durumda. Sözleşmenin imzalanmasın ardından, yüklenici firma yetkilileri yol yapımına Selalmaz bölgesinden başlayacaklarını ve Selalmaz jandarma binasını şantiye olarak kullanacaklarını açıkladılar.

Daday – Eflani Yolu, Pınarbaşı – Eflani Arasındaki Yol Gibi 12 Metre Genişliğinde Olacak. Yolun Tamamlanmasıyla Eflani Son Durak Olmaktan Çıkıp Kastamonu’nun Pınarbaşı ve Daday İlçelerini, Karabük ve İstanbul’a Bağlayan Önemli Bir Geçiş Noktası Olacak ve Yapılacak Çalışmalarla Bölge de Bir Merkez Olma İhtimali Doğacak. Daday İlçesi İçinde Karabük ve Safranbolu’ya Bağlanarak Turizm ve Diğer Konularda İlçenin Hareketlenmesi Noktasında Önemli Bir Yer Tutacak…

Bölgemize Hayırlı Uğurlu Olsun…

eflani-daday yolu

eflani-daday yolu

eflani-daday yolu

Fotoğraflar: Akın Ertuğrul
Haber Ajanslar ve dadaypostasi.com sitesinden yararlanırak yazılmıştır.

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

One thought on “Eflani – Daday Yolu Temel Atma Töreni Selalmaz’da Yapıldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir