8. Sınıf Öğrencilerine LGS Hakkında Sunum Yapıldı

Eflani İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından 2021 yılında LGS sınavına girecek olan ortaokul 8. sınıf öğrencilerimize yönelik gerçekleştirilen çevrim içi LGS SUNUMU 20 Ocak Çarşamba günü düzenlendi.

İlçemizdeki 2 okulun son sınıf öğrencileri ile birlikte gerçekleştirilen LGS SUNUMU programına Şehit Ali Şen Korkut Ortaokulu ve Şehit Barış Efe İmam Hatip Ortaokulu son sınıf öğrencileri katıldı.

Programda öğrenciler ile buluşan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet ÇELEBİ öğrencilere hitaben yaptığı konuşmasında ülkemiz ve milletimiz açısından gençlerimizin değeri ve sorumlulukları, hedef belirleme, hedeflere ulaşmada ve başarılı olmada inanmanın ve disiplinli çalışmanın rolü, dünyadaki değişim ve dönüşümü iyi takip ederek geleceğin dünyasını ve mesleklerini doğru analiz etme, kendimizi geliştirme ve yetiştirmede kitap okumanın önemi ve pandemi döneminin olumsuzluklarının yanı sıra bizlere sağladığı yeni imkân ve fırsatları iyi kullanma gibi konularda öneri ve tavsiyelerde bulundu.

Daha sonra proğramın konuğu olan   Fen Bilimleri Öğretmeni Fatih AKYÜZ  öğrencilere sınavlarla ilğili, özellikle Fen Bilimleri Dersi ve çeşitli konularda açıklamalarda bulundu. Fen Bilimleri ders içeriği, kazanımlar, soru tipleri, sınav kaygısı, zamanı doğru kullanma, planlı çalışma, doğru kaynaklardan çalışma vb. konularda öğrencilerimizi aydınlattı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet ÇELEBİ programın son bölümünde programa katılan iki okulun öğrencileri ile bire bir görüşerek öğrencilere hangi meslekleri hedeflediklerini ve en son hangi kitabı okuduklarını sorarak öğrencilerle karşılıklı sohbet etti. Program okul yöneticilerinin konuşmaları ile sona erdi.

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.