Eflani MYO Gıda Bölümü İlk Öğrencilerini Alacak

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçları (2019 YKS) bugün açıklandı. Adaylar sonuçlara “sonuc.osym.gov.tr” adresinden ulaşılabilecek.

Sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından şimdi tercih süreci başlayacak. Adaylar başarı sırasına göre resmi veya vakıf üniversitelerinin ilan edilen kontenjanlarından tercihte bulunacak. Tercih işlemleri, 23 Temmuz salı günü başlıyor ve 29 Temmuz Pazartesi gecesi 23:59:59’da sona eriyor. Tüm işlemler https://ais.osym.gov.tr adresinden yapılacak.

Bu yılın başında Eflani MYO’da Bölüm Sayısı 5’e mi çıkıyor haberiyle ilk kez ve sadece biz Eflani MYO’da gelecek dönemde açılması planlanan bölümlerini paylaşmıştık.

Bu öngörümüz neticesinde bu yıl ilk kez Eflani MYO Gıda İşleme Bölümü, Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi Programına 30 Öğrenci kabul edilecek. Aşçılık ve İş Sağlığı Güvenliği Programlarına da 40’ar kontenjan ayrılmasıyla Eflani MYO’nun bu yıl toplam 110 yeni öğrencisi olacak

Geçen yılda Aşçılık programına yeni öğrenci kabul eden Eflani MYO’da şu an için 3 bölüm öğrenci almış oldu. Önümüzdeki yıllarda Atçılık ve At Antrenörlüğü (Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bölümü) ile Çevre Sağlığı (Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü) programlarına da öğrenci alınmasıyla bölüm sayısının artacağını ümit ediyoruz.

Tüm Öğrenci Kardeşlerimize Başarılar Diliyoruz. Haklarında Hayırlısı Olsun

Eflani Haber Portalı Yazısına Yorum Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir