Eflani MYO’da Bölüm Sayısı 5’e mi Çıkıyor?

Karabük Üniversitesi, Eflani Meslek Yüksekokulu ilk öğrencilerini  2014-2015 eğitim öğretim yılında Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Bölümünün, “İş Sağlığı ve Güvenliği” programına kabul etmişti.

Böylece Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Bölümü Eflani MYO’nun ilk bölümü olmuştu. Bu (2018-2019) eğitim öğretim yılında Otel Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölünün “Aşçılık” programına da öğrenci kabul eden Eflani MYO’da bölüm sayısı ikiye çıkmıştı.

02 Kasım 2018 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Devlet Yükseköğretim Kurumlarında Öğretim Elemanı Norm Kadrolarının Belirlenmesine Ve Kullanılmasına İlişkin Yönetmelik” ile üniversitelerde akademik kadro uygulamaları ile öğretim üyeliğine yükseltilme ve atanmalarda norm kadro uygulaması fiilen başlamış oldu.

Bu kapsamda, ilgili yönetmelikte yer alan usullere göre üniversiteler Yükseköğretim Kurulu tarafından fakülte, bölüm ve anabilim dalı bazlı olarak belirlenen asgari kadro sayıları üzerinden 2019 yılı norm kadro planlamalarını yaptılar.

Karabük Üniversitesi tarafından yapılan 2019 yılı norm kadro planlamasında Eflani Meslek Yüksekokulunun HENÜZ ÖĞRENCİSİ OLMAYAN;

  • BİTKİSEL VE HAYVANSAL ÜRETİM BÖLÜMÜ’nün “ATÇILIK VE ANTRENÖRLÜĞÜ” 
  • GIDA İŞLEME BÖLÜMÜ’nün “GIDA KALİTE KONTROLÜ VE ANALİZİ” 
  • TIBBİ HİZMETLER VE TEKNİKLER BÖLÜMÜ’nün  “ÇEVRE SAĞLIĞI” 

Programları için norm kadro talebinde bulunuldu.

Karabük Üniversitesi tarafından yapılan bu norm kadro isteklerinden anladığımız kadarıyla önümüzdeki dönemde Eflani MYO için bu bölümlerin açılması planlanmaktadır. Eflanimiz için hayırlı uğurlu olsun.

Tüm norm kadro planlaması için tıklayınız

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir