Toprak Mahsulleri Ofisi Eflani’den Buğday Alacak

Karabük Tarım ve Orman İl Müdürlüğü yaptığı duyuru ile Toprak Mahsullari Ofisinin (TMO) Eflani ve Eskipazar’dan Hububat Alımı Yapacağını Duyurdu. Alımlar 8 Ağustos 2022 Pazartesi gününden itibaren başlayacaktır.

Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul yaptığı bir paylaşımla TMO’nun ilk kez Eflani’den alım yapacağını belirterek emeği geçenlere teşekkür etti. Ertuğrul paylaşımda;

“Son yıllarda ilçemizde hububat üretimi önemli miktarda arttı. Çiftçimiz elindeki 1500 ton civarında arpayı Tarım Kredi Kooperatifine sattı. Un fabrikası olmadığı için T. K. Koop. buğday alımı yapamayacağını açıklayınca buğdayın çiftçimizin elinde kalması riski ortaya çıktı. Bunun üzerine konu milletvekillerimize iletildi. Karabük Milletvekillerimiz Sayın Cumhur ÜNAL ve Sayın Niyazi GÜNEŞ, Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü nezdinde girişimde bulundular.

Yoğun temaslar sonucunda bugün ilçemize gelen Çorum Bölge Müdür Yardımcısı Sayın Erdoğan YAPICI, Çankırı İl Müdürü ve Ziraat Odası Başkanı Mehmet KARADENİZ ile birlikte depo, kantar, personelin iaşe ve yatacak yerlerini tespit ettik üretcilerimizle görüştük.

Nihayet 09 Ağustos 2022 Salı gününden itibaren Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından ilçemizde ilk defa hububat alımı gerçekleşmiş olacak.

Bu gelişmede emeği olan AK Parti İl Başkanımız sayın İsmail ALTINÖZ’e, Karabük Milletvekillerimiz Sayın Cumhur ÜNAL ve Sayın Niyazi GÜNEŞ’e teşekkür ediyorum. İlçemize çiftçimize hayırlı olsun, hayırlı bir başlangıç olsun.” dedi.

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.