Eflani TOKİ Evleri Ne Zaman Teslim Edilecek?

Eflani TOKİ evlerinde hak sahibi olan vatandaşlar evlerin ne zaman teslim edileceğini merak ediyorlar.

Uzun yıllardır Eflani’ye gelmesi beklenen TOKİ, 20 Haziran 2019 tarihinde96 Adet Konut ve 1 Adet 2 Dükkanlı Ticaret Merkezi İnşaatı İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi” için ihaleye çıkmıştı. İhale sonuçlandı ve inşaatlar başladı. Sonrasında 20 Haziran 2020 tarihinde ise “Konut Belirleme Kurası” çekilerek konutların sahipleri belli oldu. Çekilen kura sonrası TOKİ Eflani Projesinde açıkta kalan 16 daire, 01 Eylül 2020‘de açıktan satışa çıkarıldı ve daireler 1 Eylül sabahı saniyeler içinde satıldı.

Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul geçtiğimiz aralık ayında verdiği bir demeçte; 96 daire ve 4 iş yerinin sahiplerini bulduğunu belirterek “Artık konutların ve iş yerlerinin hak sahiplerine teslim edilme aşamasına gelindi. Birinci etabını hayırlısıyla bitirdik. Talep olursa ikinci ve üçüncü etaplara da başlayacağız.” demişti.

Eflani TOKİ’den konut sahibi olanlar biran evvel konutlarına geçmek istiyorlar. Şu an kirada olanlar, konut tesliminin geciktiği her ay kira ödeyerek mağdur olduklarını ifade ediyorlar.

TOKİ’nin web sitesinde yer alan Sıkça Sorulan Sorular kısmına baktığımızda “Konutların teslim süresi ne kadardır?” sorusunun cevabı olarak; “TOKİ konutlarının teslim süresi projeye göre 14 ay ile 30 ay arasında değişmektedir.” dendiğini görmekteyiz. Eflani TOKİ ihalesine baktığımızda; Sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 10 gün içinde işe başlanması ve yer tesliminden itibaren 550 (beş yüz elli) takvim günü içerisinde işin bitirilmesi öngörülmüştür. Buradan yola çıkarak “1 Temmuz 2019’da yer teslimi yapılmış olsa 1 Ocak 2021’de işin bitmiş olması beklenebilir” diyebiliriz. Tabi her projede bazı gecikmeler olabilmektedir. İnşallah en kısa sürede teslimler başlayacaktır.

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir