Eflani TOKİ İçin Günlerce Sıra Beklediler Ama…

Uzun yıllardır beklenmesine rağmen 96 Dairelik Eflani TOKİ projesinin 16 dairesi açıkta kalmıştı. TOKİ’den yapılan duyuruda bu 16 dairenin kurasız, başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile 01 Eylül 2020 – 31 Aralık 2020 tarihleri arasında Açık Satışa sunulacağı ifade edildi.

Bunun üzerine bir çok Eflanili açıkta kalan daireleri ve fiyatlarını araştırmaya başladı. 16 daire için çok kişinin başvuracağı herkes tarafından tahmin ediliyordu. Hatta bir kaç gün önceden Eflani Ziraat Bankası önünde sıraya giren hemşerilerimiz oldu. Ancak bir çok hemşerimiz 1 Eylül sabahı hayal kırıklığına uğradı. Saniyeler içinde tüm daireler satıldı.

TOKİ’nin duyurusunda belirtildiği üzere satışlar Tüm Ziraat Bankası şubeleri ve Temerküz Şube (Eflani TOKİ Projesinin merkez şubesi) olan Eflani Ziraat Bankası şubesinden yapıldı. Ancak sosyal medya bir çok Eflanilinin iddiasına göre Eflani Şubesi tek bir konut bile satamadı. Gurbetteki bir çok Eflanili de bulunduğu yerdeki şubelere ilk gidenler oldukları halde saniyeler içinde tüm dairelerinin satıldığını öğrendiklerini ifade ettiler.

Bu gelişmeler üzerine bir çok hemşerimizden satışa itirazlar gelse de bazı hemşerilerimiz bu yoğun talebi TOKİ’nin 2. Etabı için olumlu bir gelişme olarak gördü.

Hemşerimiz Uğur Turan'ın Eflani TOKİ hakkındaki mesajınızı sizlerle paylaşıyoruz;"Bugün tokinin satışa çıkardığı 16…

Eflani Bilgi Haber Portalı paylaştı: 1 Eylül 2020 Salı

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.