Eflani’de 29 Ekim Coşkuyla Kutlandı-2018

Yüce Türk Milletinin Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde gerçekleştirdiği Kurtuluş Savaşı’nın zaferle sonuçlanmasının ardından ilan edilen Cumhuriyetimizin 95. yıl dönümü tüm yurta olduğu gibi İlçemizde de büyük bir gurur ve coşkuyla kutlandı.
28 Ekim günü Atatürk anıtına çelenk sunma töreni ile başlayan kutlama programları, 29 Ekim sabahı Kaymakamlık makamında tebriklerin kabulü akabinde Eflani İMKB Çok Programlı Lisesi Spor Salonu…nda düzenlenen kutlama töreni ile devam etti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı sonrasında Kaymakamımız Sn. Sinan AŞCI, öğrencilerin ve Eflani halkının bayramını kutlayarak, günün anlam ve önemini vurgulayan bir konuşma yaptı.Öğrencilerin hazırlamış oldukları etkinliklerin sunumu, okunan şiirler ve kompozisyonların ardından çeşitli dallarda başarılı olan öğrencilere ödüllerin dağıtılması ve tören geçişi ile son bulan programa Kaymakamımız Sn. Sinan AŞCI, Belediye Başkanı Sn. İbrahim ERTUĞRUL, daire amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve halkımız katıldı.

Kaynak: Eflani Kaymakamlığı

Eflani 29 Ekim Kutlamaları

KAYMAKAMIMIZ SAYIN SİNAN AŞCI’NIN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI
Bundan 95 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde kazanılan ve tarihe altın harflerle yazılan Kurtuluş Savaşı destanının ardından “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” düsturu ile kurulan Cumhuriyetimiz; azmin kararlılığın, fedakârlığın, birlik ve beraberliğin ve egemenliğin sembolü olmuştur.
Cumhuriyet, her şeyini kaybetmiş olan bir milletin ulusal bağımsızlığını kazanabil…mek için giriştiği milli mücadelenin sonucunda elde ettiği çok büyük bir zaferdir. Bu nedenle yüce Türk Milleti, kendine emanet edilen Türkiye Cumhuriyeti’ni, muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarmak, huzur ve refah dolu yarınlara ulaştırmak için hiç şüphesiz ki el birliği ile çalışacağız.
Milletimizin ortak eseri olan Cumhuriyetimize sahip çıkmak, ülkemizin ve milletimizin geleceği için çalışmak, mücadele etmek, gerektiğinde fedakârlıkta bulunmak, hepimizin müşterek vazifesidir.
Bu kutlu gün münasebetiyle;
Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını, vatan uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz minnet ve saygıyla anıyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Sinan AŞCI
Eflani Kaymakamı

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.